Domov Novinky Porovnanie špecifikácii Galaxy S5 vs OnePlus One

Porovnanie špecifikácii Galaxy S5 vs OnePlus One

Zdielať

oneplus logoNedávno spoločnosť OnePlus zobrazila porovnanie najnovšieho smartfónu HTC One M8 a OnePlus One. Dnes sa na Facebookovom profile spoločnosti OnePlus One objavilo porovnanie ďalšej novinky tentoraz to bol Samsung Galaxy S5 vs OnePlus One.

Keď sa pozrieme na známe špecifikácie všetko zaťiaľ hrá v prospech tajomného smartfónu OnePus One. Samsung ponúka 5,1 palcový AMOLED disple, čo znamená, že je menší oproti OnePlus, ktorý má 5,5 palcový IPS displej a operačná pamäť je tiež v prospech OnePlus, ktorý ponúkne 3 GB RAM zatiaľ čo Galaxy S5 ponúkne len 2 GB RAM.

Pri pohľade na procesor zistíme, že aj S5 aj OnePlus budú mať rovnaký procesor od spoločnosti Qualcomm. Konkrétne pôjde o štvorjadrový Snapdragon 801 (MSM8974-AC). Ak prejdeme k fotoaparátu Samsung ponúkne 16 MPx, 5 prvkov, clona f/2.2. OnePlus prináša 13 MPx, 6 prvkov a clonu f/2.0. To, ktorý fotoaparát bude lepší si počkáme do oficiálneho predstavenia OnePlus One. Aj napriek nižším pixelom môže prekvapiť, keďže OnePlus bude mať fotoaparát od spoločnosti Sony.

Galaxy_S5_vs_OnePlus_One

Pokiaľ ide o operačný systém, Samsung ponúka Android 4.4.2 s nadstavbou TouchWiz, ktorú v minulosti mnohí používatelia kritizujú za jeho zlé vyladenie. Avšak pri verzii 4.2.2 na S5-ke došlo k mnohým zmenám a TouchWiz má konečne vyladenú nadstavbu a očakávanú rýchlosť. OnePlus príde s čistým Androidom mierne upravený CyanogenMod 11S. Ďalšie porovnania na obrázku vyššie.

Zaujímavo znie aj porovnanie ceny oboch smartfónov. Zatiaľ čo Galaxy S5 je u nás dostupný podľa porovnávača cien heureka.sk za cenu od 609 eur., by mal podľa posledných informácii OnePlus One stáť v Európe menej ako 350 eur.

Zdroj: Facebook, OnePlus Forum

Zdielať
Predchádzajúci článokJolla vydala aktualizáciu pre SailfishOS
Nasledujúci článokUnikli parametre nasledujúcej vlajkovej lode od LG
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

9 komentárov

  1. dik 🙂 ja tiez by som zobral prave ten, vyuzitie bude max na volanie a sem tam hry … ale ten novy htc moze byt dobry dufam ze budete mat recenziu

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno