Domov Novinky Porovnanie OnePlus One a Sony Xperia Z2

Porovnanie OnePlus One a Sony Xperia Z2

Zdielať

oneplus logoNedávno sme zverejnili porovnanie pripravovaného smartfónu OnePlus One s HTC One M8 a Galaxy S5 teraz prišiel rad aj na ďalší značkový smartfón. V dnešnom článku si porovnáme OnePlus One so Sony Xperia Z2.

Oba smartfóny prichádzajú s procesormi spoločnosti Qualcomm. Sony Xperia Z2 prichádza s procesorom Snapdragon 801 (MSM8974AB) taktovaným na 2,3 GHz,  zatiaľ čo OnePlus Snapdragon 801 (MSM8974AC) je taktovaný na 2,5 GHz. Veľkosť RAM je v oboch smartfónoch totožný- čiže 3 GB.

Displej je pri smartfóne Sony 5,2 palcový IPS, ktorý prináša kvalitné farby, no uvidíme čo ponúkne 5,5 palcový IPS w/CAB & DRAM. Určite sa objavia porovnania smartfónov po predstavení OnePlus. A to predstavenie sa stále blíži. Fotoaparáty sú obe Sony jeden je 20,7 MPx Sony Exmor 5 prvkový a ten druhý je 13 MPx Sony Exmor 6 prvkový. Tieto dve smartfóny bude určite zaujímavé sledovať a porovnať ako obstoja pri priamom porovnaní.

Sony Xperia Z2 vs OnePlus One

Ďalším a možno hlavným faktom je cena. Cena Sony Xperia Z2 na slovensku je 629 eur (14.4.2014) a cena OnePlus One pre Európu bude podľa spoločnosti pod 350 eur. Je to výrazne nižšia cena v porovnaní so smartfónom Xperia Z2. Tak ako? Čakáte na predstavenie OnePlusOne, alebo ste si zakúpili už Xperiu Z2? Predstavenie OnePlus je naplánované na 23. apríla.

Zdroj: OnePlus Forum

Zdielať
Predchádzajúci článokHuawei Ascend P7 sa ukázal v celej kráse
Nasledujúci článokProfesionálny kancelársky balík Office 365 pre každého
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

1 komentár

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno