Domov Novinky Poskytovatelia cloudových služieb vsadili na Microsoft

Poskytovatelia cloudových služieb vsadili na Microsoft

Zdielať

Microsoft_LogoSpoločnosť Microsoft nedávno predstavila konzorcium s názvom Cloud OS Network. Po celom svete združuje viac ako 25 poskytovateľov služieb, ktoré sú založené na cloudovej platforme Microsoft a riešeniach Windows Server s Hyper-V, System Center a Windows Azure Pack.

Členské organizácie podporujú víziu spoločnosti Microsoft o Cloud OS ako ucelenej platforme, ktorá zahŕňa zákaznícke dátové centrá, Windows Azure a poskytovateľov cloudových služieb. Poskytovatelia služieb združení v novovytvorenej sieti Cloud OS Network ponúkajú overenú cloudovú infraštruktúru a aplikačné riešenia spoločnosti Microsoft, ktorých cieľom je reagovať na aktuálne potreby zákazníkov.

„Sieť pomôže našim zákazníkom vytvárať dátové centrá pre aplikácie, dáta a správu zariadení bez obmedzení,“ povedal Takeshi Numoto, viceprezident spoločnosti Microsoft pre Cloud & Enterprise Marketing. „To sa odrazí vo väčšej škále riešení a flexibilite a nižších prevádzkových nákladoch pre zákazníkov. Budú sa tak môcť zamerať na dôležité činnosti v rámci ich biznisu, pričom sa zaoberať správu dátových centier,“ dodal Numoto.

Výhody hybridných riešení

Každá organizácia má iné potreby a rozdielne IT požiadavky. Cloud OS Network ponúka zákazníkom ešte väčší výber riešení na cloudovej platforme Microsoft – či už v ich dátových centrách, na Microsoft Windows Azure, alebo po novom, aj prostredníctvom siete poskytovateľov služieb. Zákazníci tiež profitujú z jedinečných, na mieru šitých, plne riadených služieb, využívaných v rámci ich lokálneho trhu, ako aj z vysokého stupňa technickej konzistencie. Ten zabraňuje proprietárnemu uzamknutiu a umožňuje flexibilitu. Výsledkom je, že zákazníci sa môžu sústrediť na zvyšovanie efektivity, produktivity zamestnancov a znižovanie prevádzkových nákladov.

Možnosti poskytovateľa služieb Cloud

Vzhľadom na čoraz rýchlejšiu penetráciu cloudu do prostredia IT sa poskytovatelia služieb snažia vyhovieť najmä požiadavkám na hybridné cloudové riešenia. V rámci Cloud OS Network môžu poprední poskytovatelia cloudových služieb rýchlo a efektívne rozvíjať nové služby, prilákať nových zákazníkov a zvýšiť tak svoje tržby. S cloudovou platformou spoločnosti Microsoft majú poskytovatelia služieb prístup k možnostiam a osvedčeným postupom Windows Azure.

CSC rozširuje strategické partnerstvo s Microsoftom, aby zabezpečil pre svojich zákazníkov vyššiu pridanú hodnotu a na trh priniesol riešenie novej generácie,“ povedal Marc Silvester, viceprezident Offerings Management v CSC. „CSC a Microsoft pokračujú v spolupráci na službách, ktoré ťažia z obrovského nárastu aplikácií, zariadení a dát, ktorých rozvoj je poháňaný samotným paralelným rozvojom cloudových služieb. Nárast významu týchto technológií pre podnikanie posilňuje aj spoluprácu spoločností CSC a Microsoft s cieľom zabezpčiť prostredníctvom vízie Microsoft Cloud OS jednoznačnú efektivitu a prijateľnú hodnotu. CSC je hrdou súčasťou Microsoft Cloud OS Network.“

Celosvetový dosah

Organizácie v rámci Cloud OS Network pokrývajú viac ako 90 aktívnych trhov po celom svete, každodenne slúžia viac ako 3 miliónom zákazníkom a spravujú viac ako 2,4 milióna serverov vo viac ako 425 dátových centrách. Partneri Cloud OS Network: Alog, Aruba S.p.A., Capgemini, Capita IT Services, CGI, CSC, Dimension Data, DorukNet, Fujitsu Finland Oy., Fujitsu Ltd., iWeb, Lenovo, NTTX, Outsourcery, OVH.com, Revera, SingTel, Sogeti, TeleComputing, Tieto, Triple C Cloud Computing, T-Systems, VTC Digilink and Wortmann AG.

Zdroj: Tlačová správa Microsoft

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno