Domov Novinky Pohodlie a efektivita: Ergonomické monitory pre jednotlivca

Pohodlie a efektivita: Ergonomické monitory pre jednotlivca

Zdielať

Väčšina ľudí berie pri výbere nového monitora do úvahy až príliš málo faktorov. Nech je to akokoľvek, najnovšie generácie monitorov ponúkajú užitočné funkcie: chránia oči, chrbát aj krk pred poškodením a navyše prinášajú úplne nové vizuálne zážitky. Okrem toho nová generácia monitorov pomáha zvyšovať produktivitu a pohodlie používateľa.

AOC 2436Pwa 01

Ergonomické funkcie si kladú za cieľ maximalizovať produktivitu a chrániť zdravie používateľa znižovaním jeho únavy a nepohodlie. Preto mnoho monitorov ponúka celý rad takýchto funkcií, medzi ktoré patrí aj funkcia pivot, ktorá umožňuje otočiť panel o 90°. Mať monitor v polohe na výšku zjednodušuje napríklad editáciu textu alebo tabuliek, pretože nie je potrebné scrollovať.

AOC 2436Pwa 02

Individuálne výšková nastaviteľnosť 130 mm je ďalšou užitočnou funkciou, ktorá prispieva ku komfortu a vyššej produktivite. Nastavením výšky ho možno prispôsobiť  telesnej výške, pracovnej situácii alebo individuálnym preferenciám. Vďaka tomu možno predísť bolestiam krku, chrbta a ramien alebo ďalším zdravotným problémom.

AOC E2276VWM6

AOC integrovalo do dvoch svojich modelov (E2276VWM6 a E2476VWM6) ďalšie zdraviu prospešnú funkciu: Anti-Blue Light, ktorá znižuje intenzitu škodlivého modrého svetla a tak predchádza únave očí. Monitory tiež spĺňajú aj štandardy profesionálov a náročných domácich používateľov.

AOC E2476VWM6

S Ultra HD rozlíšením (3840×2160) ponúkajú štyrikrát väčšie množstvo pixelov než Full HD panely. V dôsledku toho 4K prináša viac naozajstných detailov. Pre nadšencov sú výhody väčších monitorov zrejmé. Za zmienku stojí funkcia picture-in-picture (PIP) a picture-by-picture (PBP), inovatívny softvér Screen+ umožňuje obrazovku rozdeliť do štyroch panelov a sledovať obsah zo štyroch zdrojov naraz.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu AOC E2276VWM poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu AOC 2436Pwa poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno