Domov Novinky Podniky neposkytujú zamestnancom bezdrôtové pripojenie

Podniky neposkytujú zamestnancom bezdrôtové pripojenie

Zdielať

Internet 1Viac ako 50% podnikov v Českej republike, Nemecku, Švédsku, Holandsku a Veľkej Británii zamestnancom v kancelárii neposkytuje prístup k zariadeniam pre bezdrôtovú konektivitu. Nezávislý prieskum medzi 2500 európskymi kancelárskymi pracovníkmi, objednaný spoločnosťou ZyXEL a vykonaný firmou Censuswide, ukázal, že si podniky v celej Európe nechávajú ujsť príležitosti, keď sa uspokojujú s nekvalitným pripojením.

Iba 45% zamestnancov uviedlo, že má v kancelárii k dispozícii bezdrôtové pripojenie, a jeden z desiatich konštatoval, že mu zlá konektivita zabránila uzavrieť niektoré predajné transakcie. To svedčí o tom, ako negatívny vplyv na rastúci podnik môže mať nekvalitné IT. Okrem toho 15% pracovníkov uviedlo, že má zlá konektivita vplyv na ich schopnosť dosahovať predajných cieľov, a 25% súhlasilo s tvrdením, že im bráni v plnení termínov.

Konektivita podniky
Vplyv zlej konektivity na podniky

Prieskum zistil aj pozitívne informácie o tom, že podniky zavádzajú nové technológie a flexibilné spôsoby práce. Takmer 40% respondentov napríklad uviedlo, že majú možnosť pracovať z domova, a 25% z nich používa cloudové riešenia ako Salesforce.com, Dropbox či Google Drive (Disk Google).

Ukazuje sa teda, že existuje dopyt, aby firmy, a najmä malé a stredné podniky, využívali nové technológie. Niektoré však zaostávajú, ak majú svojich zamestnancov podporiť poskytnutím kvalitnej základnej infraštruktúry pre pripojenie a zabezpečenie.

Zdroj: Tlačová správa ZyXEL

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno