Domov Novinky Pocketbook Ultra – viac než iba čítačka elektronických kníh

Pocketbook Ultra – viac než iba čítačka elektronických kníh

Zdielať

Pocketbook Ultra-2Nová čítačka elektronických kníh PocketBook Ultra borí mýty. Od začiatku bola navrhnutá tak, aby využila všetky dostupné technologické možnosti a pritom zostala tým, čím primárne je – čítačkou elektronických kníh. Kompaktný PocketBook Ultra spája výhody pohodlného dotykového ovládania, fotoaparátu, možnosti prevodu nafoteného textu do editovateľnej podoby a nasvietenia.

PocketBook Ultra spája osvedčenú kvalitu a komfort s novými prvkami. Vďaka veľmi tenkým okrajom a úplne novému vyhotoveniu boli pri zachovaní veľkosti displeja dosiahnuté kompaktné rozmery. PocketBook Ultra je vďaka tomu mimoriadne elegantnou čítačkou elektronických kníh. So vstavaným 6 palcovým displejom sú jej rozmery iba 162,7×106,7×7,9 mm (je len nepatrne väčší, než papier formátu A5) a váži len 175 gramov. Tlačidlá pre otáčanie stránky na zadnom paneli umožnili efektívne využiť celý povrch prístroja a dať používateľovi viac možností pri jeho držaní.

Nové používateľské rozhranie, ktoré je prvýkrát použité práve v tejto čítačke, bolo navrhnuté tak, aby použitie čítačky bolo intuitívnejšie a čítanie pohodlnejšie. Hlavná strana, ktorá sa načíta pri zapnutí čítačky, je zároveň knižnicou. Knihy sú logicky zoradené tak, že ako prvý uvidí používateľ graficky zobrazené obálky titulov, ktoré mal naposledy otvorené a pod nimi potom knihy, ktoré boli do čítačky stiahnuté ako posledné. Aktívne zóny v dolnej a hornej časti obrazovky umožňujú rýchly prístup do menu.

Pocketbook Ultra-5Do zadnej strany čítačky PocketBook Ultra bol vstavaný fotoaparát s LED bleskom, automatickým zaostrovaním a rozlíšením 5 MP. Blesk umožňuje vytvárať vysoko kvalitné snímky bez ohľadu na osvetlenie. Zhotovené obrázky možno použiť buď ako šetrič obrazovky čítačky, možno ich preniesť do počítača a ďalej spracovávať v plných farbách pre rodinný archív. Hlavným benefitom spojenia čítačky elektronických kníh a fotoaparátu však je možnosť odfotiť text študijných či iných materiálov, previesť ho vďaka predinštalovanému softvérovému vybaveniu do editovateľnej podoby a následne čítať v čítačke ako elektronickú knihu.

Túto vlastnosť ocenia nielen študenti, ale aj ľudia, ktorí chcú pokračovať v čítaní svojej rozčítanej papierovej knihy na cestách. Možnosť fotografovania a rozpoznávanie tlačeného textu je užitočná tiež pri práci s dokumentmi. Kamera v kombinácii s predinštalovaným softvérom dokáže prečítať aj čiarové a QR kódy. Ďalšou zásadnou inováciou je použitie displeja novej generácie E Ink Carta s rozlíšením HD 1024×758 pixelov a 212 dpi. Za zlých svetelných podmienok môžu čitatelia využiť možnosti nasvietenia displeja s pomocou LED. Úroveň nasvietenia možno regulovať v novom rozhraní veľmi jednoducho.

Pocketbook Ultra-3Nová čítačka je verná tradícii všetkých zariadení PocketBook. Podporuje viac ako 20 populárnych textových a obrazových formátov a obsahuje množstvo predinštalovaných slovníkov ABBYY Lingvo. Vnútorná pamäť má 4 GB a slot pre microSD karty umožňujú mať celú knižnicu na dosah ruky. Výkonný 1 GHz procesor s podporou 512 MB ​​operačnej pamäte zaisťuje hladké a rýchle otáčanie stránok.

Čítačka PocketBook Ultra je vybavená tiež audio konektorom pre pripojenie slúchadiel alebo reproduktorov. Cez ne je možné nielen počúvať hudbu uloženú vo formáte MP3, ale tiež nechať čítačku s využitím nástroja Text-to-Speech predčítať elektronickú knihu. Táto funkcia podporuje celý rad jazykov. Prístup k internetu cez vstavané Wi-Fi rozhranie otvára široké možnosti pre prenos kníh do čítačky a využitie služby ReadRate na sociálnych sieťach. Knihy a ďalší obsah je možné nahrávať do čítačky buď po pripojení k počítaču káblom, alebo tiež oveľa pohodlnejšie bezdrôtovo s využitím služby “Send To PocketBook” alebo pomocou predinštalovanej aplikácie Dropbox.

PocketBook Ultra bude k dispozícii v troch farbách – smaragdovej, bielej a tmavo hnedej. Čítačka PocketBook Ultra bude na trhu koncom júna tohto roka.

Zdroj: Tlačová správa Pocketbook

Zdielať
Predchádzajúci článokX2 bude ďalší Android smartfón Nokie
Nasledujúci článokS Huawei Ascend G6 môže byť štýlový úplne každý
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno