Domov Novinky PocketBook prinesie nové používateľské rozhranie

PocketBook prinesie nové používateľské rozhranie

Zdielať

PocketBook pouzivatelske prostredie-1Jasne stanovenými prioritami bola jednoduchosť a intuitívnosť, ktorú by mal pocítiť každý používateľ. Vizuálne možno nové používateľské rozhranie PocketBook opísať ako minimalistické a výborne čitateľné. Zmeny sú jasne viditeľné vo všetkých troch základných úrovniach – v hlavnom menu, knižniciach i v aplikáciách pre čítanie.

Kompletne prepracované je hlavné menu , ktoré predtým tvoril zoznam kníh . Novo sú na obrazovke hlavného menu veľmi zreteľne zobrazené tri naposledy čítané knihy a ďalej pod nimi posledné nahrané knihy do čítačky. Pokiaľ používateľ potrebuje vidieť viac kníh z danej skupiny, možno obidva zoznamy posúvať doprava . Vďaka zníženiu počtu položiek na hlavnej obrazovke sa komunikácia s čítačkou stáva oveľa pohodlnejšia .

Všetko je prispôsobené tomu, na čo je čítačka primárne určená – na čítanie. Všetky ostatné aplikácie sa nachádzajú v dvoch kontextových ponukách, ktoré sú k dispozícii v hornej a spodnej časti pracovnej plochy. „Nastavenie“, ktoré bolo predtým v podobe aplikácie, sa teraz stáva samostatnou položkou ponuky . V stavovom riadku sa zobrazujú všetky „udalosti“ a na ploche v hornej časti obrazovky sú obálkou zobrazované oznámenia, ako napríklad správy služby ReadRate . Ak je v danej chvíli viac oznámení, zobrazí sa zároveň ich počet .

PocketBook pouzivatelske prostredie-4PocketBook pouzivatelske prostredie-5

K zásadnej zmene došlo aj v „knižnici“. Každá kniha je zobrazená s jasne viditeľnou grafikou obálky. Dostupná je nová možnosť klasifikovať typy jednotlivých kníh a vytvoriť tzv. “police”. Tak si používateľ môže napríklad vytvoriť policu “detektívky” do ktorej vloží všetky knihy tohto žánru. Odteraz je vyhľadávanie kníh oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie a je možné zahrnúť do neho rôzne kritériá, ako napríklad roky vydania alebo autorov.

Aj zobrazenie samotných kníh je minimalistické. Pozornosť pri čítaní nič nerozptyľuje. Uvidí iba text a čísla stránok. Všetky ďalšie informácie, ktoré môže v priebehu čítania potrebovať, sú k dispozícii v kontextovom menu. Ponuka nastavení textu má dve úrovne.

PocketBook pouzivatelske prostredie-6PocketBook pouzivatelske prostredie-8

Každú čítačku PocketBook možno nakonfigurovať podľa vlastnej voľby. Používateľ môže podľa svojich potrieb pridať alebo odstrániť niektoré položky v kontextovom menu. Nové používateľské rozhranie PocketBook bude najprv použité v dvoch nových čítačkách, ktoré budú predstavené už počas mája 2014.

Zdroj: Tlačová správa PocketBook

Zdielať
Predchádzajúci článokOrange mení komunikáciu medzi blízkymi
Nasledujúci článokMicrosoft predstavil tablet s 12″ displejom Surface Pro 3
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno