Domov Novinky PocketBook CAD Reader ako čítačka pre profesionálov

PocketBook CAD Reader ako čítačka pre profesionálov

Zdielať

PocketBook CAD Reader 01Spoločnosť PocketBook sa rozhodla priniesť na trh novú čítačku, ktorá tentoraz nie je určená primárne pre elektronické knihy, ale pre zobrazovanie výkresov vytvorených v aplikácii AutoCAD. Využije na to veľmi tenký a ľahký lektronický papier.

Nemáme tu teda klasickú čítačku elektronických kníh, čiže zariadenie pre zábavu a vzdelanie, ale skôr pracovný nástroj, s ktorým môžu užívatelia vyraziť do terénu. Ide pochopiteľne o zariadenie, ktoré si zachováva všetky dôležité vlastnosti elektronických čítačiek, čiže využíva tiež elektronický papier, ktorý je určený pre čítanie na svetle a je energeticky účinný. Konkrétne to je E Ink Fina (Fina ePaper), ktorý bude ako prvý využívať práve čítačka PocketBook CAD Reader. Tento papier má byť ako prvý EPD displej postavený na technológii Thin Film Transistor (TFT).

Máme tu teda v podstate dva nové produkty, ale venujme sa už samotnej čítačke. Tá ponúkne 13,3″ displej Fína, ktorý sa podieľa na jej hmotnosti iba 60 gramov. Oproti klasickým TFT je totiž asi o polovicu tenšie, a teda aj ľahšie. PocketBook CAD Reader sa môže takmer rovnať moderným tabletom aj svojou hardvérovou výbavou, ktorá zahŕňa dvojjadrový 1GHz procesor, 2 GB RAM a OS Android 4.0.4. Pre dáta tu potom máme v základe 16 GB pamäte a potom nechýba rozhranie Wi-Fi, 3G, 8000 mAh batéria a predinštalovaná aplikácia pre CAD.

PocketBook CAD Reader 02

Vďaka aplikácii a stylusu Wacom môžeme vo výkresoch vykonávať mierne úpravy a výsledok ukladať. Výrobca tiež hovorí o odolnosti čítačky voči prachu a vlhkosti, takže by sa mala dobre uplatniť aj na pracovisku PocketBook CAD Reader s displejom E Ink Fína bude vystavený v Las Vegas na konferencii Autodesk University, a to 5. decembra.

Zdroj: Tlačová správa PocketBook

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno