Domov Novinky Počítačové útoky sú dobre fungujúci biznis

Počítačové útoky sú dobre fungujúci biznis

Zdielať

Makrovirusy-sa-vracaju-02Počítačová bezpečnosť už dávno nie sú len vírusy. Kybernetické útoky sa stávajú činom profesionálov, ktorí sú schopní útok presne zacieliť. Ukazujú to zistenie výskumu Cisco Midyear Security Report, podľa ktorého boli až v 70% firiem zistené stopy po takzvanom botnetu. To je škodlivý kód, vďaka ktorému je útočník schopný prevziať kontrolu nad napadnutým počítačom a zneužiť ho na vykonávanie ďalších útokov či iným činnostiam.

Vo viac ako 90 percentách firiem bol zaznamenaný prevádzku smerujúcu na servery, na ktorých sa vyskytuje malvér. Doterajšie spôsoby ochrany proti kybernetickým útokom prestávajú stačiť. Útočníci sa zameriavajú na odhalenie slabých miest, ktoré potom môžu zneužiť na krádež dát alebo zneužitia počítačových systémov obete.

Môže ísť napríklad o zastaraný a neaktualizovaný softvér, bezpečnostné chyby v počítačových programoch alebo chyby a omyly používateľov. Tie potom útočníci využívajú k tvorbe balíčkov (exploit kits), s ktorých pomocou je možné vykonať profesionálny útok aj v podstate na objednávku.

Zdroj: Tlačová správa Cisco

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno