Domov Novinky Počítače Lenovo zlepšujú život vďaka technológiám

Počítače Lenovo zlepšujú život vďaka technológiám

Zdielať

Lenovo_LI2223sSpoločnosť Lenovo predstavila tri nové prírastky svojho spotrebiteľského radu notebookov a stolových počítačov, ktoré posúvajú užívateľský zážitok na vyššiu úroveň. Nové modely notebookov Y40, Y50, Z40 a Z50 a stolový počítač AIO C560 prichádzajú na trh s vylepšeným výkonom a novými možnosťami zábavy v prenosnom a úspornom prevedení.

Notebooky série Y prinášajú užívateľom technológie, vďaka ktorým si môžu vychutnať multimediálny zážitok naplno, a to vďaka najnovšej grafike a bohatému audiu, zatiaľčo séria Z poskytuje možnosť výberu z viacerých farebných prevedení, funkciu rozpoznávania tváre VeriFace, ako aj ovládanie pohybom či hlasom. Model AIO C560 je domáci rodinný počítač, ktorý disponuje obrovskou multidotykovou obrazovkou vhodnou na prácu i hru. Široký monitor Lenovo LI2821 urobí dojem na vaše zmysly svojím displejom so 4K rozlíšením, ktorý vyráža dych. Okrem tohto monitoru vyvinula spoločnosť Lenovo ďalšie dva monitory: Lenovo LI2223s a LI2323s.

Séria Y stavia na výkone a séria Z optimalizuje multimediálnu zábavu

Nové notebooky- 14-palcový Y40 a 15,6-palcový Y50 -poskytujú svojim užívateľom počítačový zážitok aj vďakaoperačnémusystému Windows 8.1. V čiernom prevedení ponúka Y50 množstvo technológií vrátane voliteľného zadného podsvietenia klávesnice. Model Y50 disponuje napríklad až Ultra HD 3840×2160 displejom alebo Full HD 1920×1080 displejom s voliteľným dotykovým ovládaním, kým model Y40 ponúka Full HD displej.

Lenovo_Y40_Y50

Tieto notebooky prinášajú ukážkovú grafiku – voliteľnú grafiku AMD Radeon pri modeli Y40 a NVIDIA GeForce v notebooku Y50. Do ich výbavy patrí procesor 4. generácie Intel Core i7, Windows 8.1 a HDD alebo SSD disk. Užívatelia môžu paralelne jednoducho kombinovať aktivity ako napríklad sledovanie videí, otváranie aplikácií, uverejňovanie príspevkov na sociálnych sieťach a prehliadanie fotografií. Zážitok pri sledovaní filmov a videí prinášajú reproduktory JBL a Dolby Home Theater v4.

Okrem ľahkého dizajnu, zvyšujú 14-palcový Z40 a 15,6-palcový notebook Z50 latku z pohľadu mobilnej produktivity. Tieto ultra prenosné notebooky sú vybavené všetkým, čo potrebujú pre svoj vysoký výkon, aby si ich užívatelia mohli vychutnávať najnovšie druhy zábavy s voliteľnou Full HD 1920×1080 obrazovkou, procesorom 4. generácie Intel Core i7, voliteľnou grafikou NVIDIA GeForce, operačným systémom Windows 8.1 a Dolby Home Theatre v4. Na trh prichádzajú s úložiskom 1 TB, a to buď HDD, alebo hybridným SSHD diskom. Notebooky Z40 a Z50 sú dostupné v čiernom, striebornom alebo bielom prevedení.

Lenovo_Z40_Z50

Užívatelia si môžu na každom notebooku prehrávať filmy bezdrôtovo cez televízor s použitím technológie WiDi1 alebo s použitím kábla cez HDMI výstup na prenos obsahu s vysokým rozlíšením. Notebooky takisto disponujú najmodernejším a najrýchlejším WiFi štandardom 802.11 ac a webkamerami s vysokým rozlíšením. Prichádzajú na trh s vybavením, ktoré podporuje zábavu, jednoduchosť a rýchlu odozvu: funkcia rozpoznávania tvárí VeriFace Pro od spoločnosti Lenovo, poskytuje užívateľom možnosť rýchleho prihlásenia. Ovládanie pohybom umožňuje prehliadanie fotografií a videí jediným pohybom a funkcia ovládania hlasom využíva zopár jednoduchých hlasových príkazov, ktorými je možné ovládať médiá.

Rodinný Lenovo AIO C560 s dotykovou obrazovkou

Cenovo dostupný C560 AIO, je ideálnym všestranným rodinným pomocníkom. Prichádza na trh s operačným systémom Windows 8.1 Vďaka jeho (voliteľne) multidotykovému 23-palcovému full HD displeju s rozlíšením 1920×1080, ožije každý pracovný či zábavný obsah. Tento AIO poskytuje užívateľom bezkonkurenčný výkon: vďaka procesoru Intel Core i7 až 4. generácie a grafike NVIDIA GeForce, pôsobí obsah autenticky a reaguje s dobrou odozvou. Fanúšikovia filmu a hudby si prídu na svoje s Dolby Advanced Audio a kvalitnou DVD napaľovačkou.

Lenovo_C560

K dispozícii sú až 2 TB HD, ktoré poskytujú pre tieto dátadostatok úložného priestoru. AIO C560 disponuje WiFi a voliteľným TV tunerom, vďaka ktorému ho môžu užívatelia používať v celom dome, a to ako tablet s veľkým displejom alebo ako televízor. Tento model prichádza s HDMI portom pre podporu prepojenia obsahu s väčšou obrazovkou alebo s TV. AIO C560 tiež umožňuje užívateľom zvýšiť objem pamäte či pevného disku, na čo nie sú potrebné žiadne ďalšie nástroje. Na trh prichádza v dvoch prevedeniach – bielej a antracitovej.

Monitor Lenovo LI2821 Wide ponúka 4K rozlíšenie

Nový 28-palcový monitor Lenovo LI2821 Wide ponúka zážitok pre vaše zmysly, ako žiadny iný monitor, najmä vďaka svojej obrazovke UHD (3840×2160), ktorá zobrazuje obsah v rozlíšení 4K. Monitor nadchne užívateľov, ktorí chcú sledovať obsah s najväčším dostupným rozlíšením. LI2821 Wide ponúka DisplayPort a výber z HDMI, MHL a VGA. Jeho súčasťou sú reproduktory JBL, poskytujúce bohatý audio zážitok, webkameru 1080p, superrýchlu odozvu a kontrast 10 miliónov ku 1.

Lenovo_LI2821w

 

Monitor je možné rozdeliť na 4 menšie obrazovky, určené na prehliadanie obrazu v obraze. S cieľom poskytnúť dokonalý VOIP zážitok, je vybavený webkamerou so špeciálnym krytom a mikrofónom s dvojitým potláčaním šumu, ktorý prenáša čistý audio a video signál. Pri práci s funkciami Skype alebo Lync je možné odpovedať stlačením jediného tlačidla a využívať prispôsobivé tlačidlá ovládajúce hlasitosť.

Bezokrajové IPS FHD monitory – 21,5-palcový Lenovo LI2223s a 23-palcový LI2323s – sú stelesnením elegantného dizajnu. Sú vybavené pevnými hliníkovými stojanmi a užitočnými funkciami, ako napríklad jednoduché odstránenie stojana pri využití úchytiek VESA. Pri všetkých svojich nových produktoch poskytuje spoločnosťLenovo portfólio integrovaných služieb, vrátane rozšírenej záruky a aktualizácií, prémiovej technickej podpory a pri notebookoch poskytuje aj ochranu proti náhodným poškodeniam.

Ceny a dostupnosť

  • Modely Lenovo Y40 a Y50 dostupné od mája 2014 od 999 USD.
  • Modely Lenovo Z40 a Z50 budú dostupné začiatkom marca 2014 od 599 USD.
  • Model AIO C560 s dotykovou obrazovkou je dostupný od februára 2014 od 659 USD.
  • Monitory Lenovo LI2223s v cene od 179,99 USD, LI2323s od 219,99 USD a LI2821 od 799 USD budú dostupné začiatkom júna

Zdroj: Tlačová správa Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno