Domov Nezaradené PlayStation 5 – Najlepšia herná konzola všetkých čias?

PlayStation 5 – Najlepšia herná konzola všetkých čias?

Zdielať

Spoločnosť Sony po dlhých siedmich rokoch predstavila ďalšiu generáciu hernej konzoly PlayStation.

S predstavením boli spojené aj veľké očakávania hráčov či celkovo širokej verejnosti, ktoré však boli do bodky naplnené. PlayStation 5 je skutočne zrejme tou najlepšou hernou konzolou súčasnosti. PlayStation 5 vychádza ako next-gen generácia po siedmich rokoch od uvedenia PS4 a prináša skutočne veľké množstvo noviniek. Z tých hlavných PS5 zaujme najmä rýchlym SSD diskom, vďaka ktorému už nebude načítanie obsiahlych hier veľkým problémom. Všetkých taktiež zaujal nový ovládač DualSense, ktorý ešte viac prehlbuje váš zážitok z hrania.

Vo vnútri hernej konzoly sa ukrýva skutočne nadupaný hardvér, ktorý je postavený na osemjadrovom Zen 2 procesore od spoločnosti AMD. Od tejto spoločnosti pochádza aj grafický čip, ktorý sa v PlayStation 5 ukrýva, pričom je radu RDNA 2 a disponuje 36 jadrami s taktom 2,23 GHz. Ako sme už spomínali, dominantu celej konzoly tvorí rýchly SSD disk s kapacitou až 825 GB. Vďaka tomuto výkonu si budete môcť vychutnať hry na rozlíšení 4K a 60 fps, no problém by nemalo byť ani rozlíšenie 8K a 120 fps. Už vyššie sme spomínali, že súčasťou PlayStationu 5 je aj nový ovládač DualSense. Ten by mal disponovať takzvanou haptickou odozvou, vďaka ktorej by sa mohol ešte viac zintenzívniť zážitok zo samotného hrania.

Podobne, ako v prípade PlayStation 4, aj pri novej generácii sa môžeme tešiť na rôzne exkluzívne herné tituly, pričom prvých dvoch sme sa mohli dočkať už pri predstavení samotného PlayStationu. PlayStation 5 je všetkým, po čom hráči už dlhé roky túžili. Konečne totiž dostali next-gen konzolu, ktorá im bude slúžiť ďalších niekoľko rokov a pomocou ktorej si budú môcť vychutnať tie najlepšie herné tituly v plnej kvalite a bez akéhokoľvek sekania.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno