Domov Novinky Plánuje BlackBerry zariadenia s Androidom?

Plánuje BlackBerry zariadenia s Androidom?

Zdielať

BlackBerry OS nie je zlá platforma ale povedzme si pravdu, s trhovým podielom 1% to nie je žiadna sláva. Systém sa v mnohom zlepšil s príchodom BlackBerry 10. Preto sa vážne uvažuje o ponuke zariadení so systémom Android. Štyri zdroje oboznámené s pomermi v spoločnosti uviedli pre Reuters, že výrobca z Waterloo v Kanadskom Ontáriu sa chystá na jeseň uvoľniť prvé Android zariadenia.

Blackberry-Leap

Malo by ísť o zariadenia s integrovanou klávesnicou, buď v štýle BlackBerry Bold, alebo s vysúvacou klávesnicou. Nie je vylúčené, že príde viac modelov telefónov. Výrobca sa tak rozhodol preto, aby si udržal priazeň skalných fanúšikov, ktorí klávesnicu vyžadujú. Otázka znie, či pravda a čo uvádzajú zdroje? Prečo by to BlackBerry robil?

BlackBerry predsa mohol už dávno vyrábať Android zariadenia a vyšvihnúť sa s trhovým podielom vyššie, ale stále s tým otáľal a bol verný svojmu operačnému systému. Viaceré zdroje uvádzajú, že je to preto, lebo BlackBerry má dohodu s Google aby priniesli bezpečnostné služby BES12 aj na platformu Android. A keďže Android je najväčšia mobilná platforma, tak chcú ukázať svetu, že  služby BES12 zaistia bezpečie aj na iných telefónoch ako len s BlackBerry OS.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu BlackBerry Leap poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: AndroidAuthority

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno