Domov Novinky Plánovaný tablet od HTC zaujme procesorom aj cenou

Plánovaný tablet od HTC zaujme procesorom aj cenou

Zdielať

Aj keď je segmentu tabletov predpovedaný značný prepad, žiadny veľký výrobca si nemôže dovoliť zanedbať tieto zariadenia. Spoločnosť HTC plánuje nový tablet v spolupráci s China Mobile a ako sme si už zvykli, napriek utajenosti sa na internet predsa len dostali fotografie a aj špecifikácie tejto novinky, ktorú taiwanský výrobca nazval T1H.

HTC Logo

Dizajnovo sa veľmi podobá na prémiové smartfóny One, takže môžeme očakávať aj v tomto prípade použitie kvalitných materiálov a výkonné komponenty. Displej by mal dostať uhlopriečku 8,9“ s rozlíšením 2048×1536 pixelov.

Veľmi zaujímavým komponentom je ale SoC čip, ktorý by mal ukrývať netradične procesor Allwinner H8 s ôsmimi jadrami, ktorý je vyrábaný 28 nm technológiou. Štyri jadrá by mali byť taktované na 2,2 GHz, zvyšné štyri by mali pracovať na frekvencií 1,4 GHz. Taktiež tu nájdeme grafický akcelerátor PowerVR SGX544.

htc tablet

Veľkosť operačnej pamäte 2 GB nie je veľmi zaujímavá, avšak môžeme sa ešte dočkať vylepšenia, kedže ide iba o uniknuté informácie. Dáta uložíte na 16 GB alebo 32 GB pamäť. Samozrejmosťou budú aj dva fotoaparáty, predný 1,6 MPx a zadný 8 MPx. Chýbať nebude ani najnovší Android 5.0 Lollipop s nadstavbou HTC Sense 7. Batéria dostane kapacitu 6700 mAh a ako je už zvykom u HTC, osadené budú kvalitné stereo reproduktory.

Na trh by mali prísť dve rozdielne verzie, jedna s podporou Wi-Fi a druhá, na ktorej sa pripojíte na najnovšie LTE siete. Žiadne oficiálne informácie o uvedení ani cene zatiaľ nemáme, avšak dá sa očakávať, že cena podlezie hlavných konkurentov a bude veľmi zaujímavá.

Zdroj: GizmoChina

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno