Domov Novinky Pikoška: Budú sa školáci učiť na „vojenských“ Delloch?

Pikoška: Budú sa školáci učiť na „vojenských“ Delloch?

Zdielať

Nie je tajomstvom, že sa školopovinné deti k svojim učebniciam nesprávajú vždy najlepšie. Školská učebnica pritom ešte zopár pádov vydrží. S tabletmi a notebookmi, ktoré sa čoraz častejšie objavujú v laviciach namiesto kníh je však situácia horšia. Keďže spoločnosť Dell okrem klasických počítačov vyrába všetko od tabletov po dátové centrá, rozhodol sa na problém odpovedať svojským spôsobom.

Dell Chromebook 01

Žiakov v materských a základných školách chce vybavovať špeciálne upravenou „vojenskou“ verziu Chromebooku. Nie je to až tak prekvapujúce, keďže práve notebooky texaskej spoločnosti vo veľkom využívajú armády z celého sveta. Školský notebook vychádza zo zariadení, ktoré využívajú armády na celom svete. Vydrží pády, tekutiny, prach či vlhkosť. Dell Chromebook 11 prináša s odolným dizajnom aj dlhú životnosť.

Dell Chromebook 02

Jeho batéria vydrží až 10 hodín. Má 11,6“ HD displej s 2,16 GHz dual-core Intel Celeron procesorom, 16 GB interný hard disk a 2 GB RAM (dostupný je aj model s 4 GB). Vstup na SD kartu, USB porty (2.0 aj 3.0) a HDMI port. Dostupný je aj s portom na 4G či LTE SIM kartu. Vnútornosti by teda mali hravo zvládnuť základné požiadavky každého žiaka ako prehrávanie videí, surfovanie po webe alebo úpravu dokumentov.

Dell Chromebook 03

Zaujímavým detailom je takzvaný „activity light”, svetielko, ktoré sa nachádza na zadnej strane displeja a podľa farby indikuje učiteľovi, či žiak potrebuje individuálnu pomoc. Chromebook beží na Chrome OS. Dell má v zálohe aj iný model (Latitude 11) s Windows 7. Pre tých, ktorý uprednostňujú Windows 8 pred Chrome OS, je tu Latitude 11. Rovnaký ako Chromebook no s pridaným Ethernet portom a Intel Pentium procesorom. Cena Chromebooku 11 začína na 249 dolárov. Cena Latitude 11 s Windows 7 ešte len bude ohlásená. Okrem notebookov má Dell v portfóliu aj školský tablet – 10“ Venue 10.

Zdroj: Mashable

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno