Domov Nezaradené Päť spôsobov, ako koronavírus ovplyvní technický priemysel

Päť spôsobov, ako koronavírus ovplyvní technický priemysel

Zdielať

Vypuknutie koronavírusu v Číne narušilo globálne dodávateľské reťazce. A vzhľadom k tomu, že nákaza prerástla do celosvetovej pandémie s viac ako 4 miliónmi potvrdenými prípadmi vo viac než 118 krajinách, následky sa stali ešte rozsiahlejšie a menej predvídateľné.

Telekomunikačný a technologický priemysel však našiel príležitosti, ako pomôcť s tým, na čom záleží najviac – udržať ľudí v bezpečí a zdraví. Niektoré priemyselné odvetvia, najmä herný priemysel, zaznamenali prudký nárast počtu používateľov. Odborníci sa však obávajú zvýšenia počtu závislostí od alkoholu a drog, takisto aj online hazardných hier, ako je Book of Ra, ktoré teraz získavajú väčšiu pozornosť, pretože ľudia sú uväznení doma.

Tu je päť spôsobov, ako očakávame, že koronavírus ovplyvní priemysel počas nadchádzajúceho roka.

1. Koronavírus zrušil významné technické udalosti, ktoré pravdepodobne mohli viesť k mnohým príležitostiam na nadviazanie partnerstva

Predovšetkým Mobile World Congress (MWC), ktorý sa mal konať 24. – 27. februára v Barcelone, bol zrušený kvôli obavám z vírusu. MWC je základným kameňom v oblasti priemyslu pripojenia, pretože združuje najdôležitejšie spoločnosti v priestore, zdieľa inovácie a nadväzuje nové obchodné partnerstvá. Niekoľko spoločností zmenilo podujatia, ktoré plánovali pre MWC. Pokračujúca prítomnosť koronavírusu ďalej viedla ostatných k ich úplnému zrušeniu. Odložili sa tiež mnohé ďalšie akcie, ako je SiGMA, čo je dôležitá udalosť pre herný priemysel. Vývojári casino games, ktorí sú veľkými prispievateľmi do herného sektora, stratia množstvo cenných príležitostí na partnerstvo.

2. Práca z domu bude vyžadovať vysokorýchlostnú internetovú technológiu

Rýchlosť blesku 5G, takmer okamžitá komunikácia a zvýšená hustota pripojenia sú základom na vzdialené interakcie, ktoré sa pre mnohé organizácie a podniky stali vrcholom pozornosti, nakoľko pri šírení vírusu sa zvyšuje opatrnosť. Dve kľúčové oblasti – telezdravie a telekonferencie – sa stávajú kritické pre podnikové operácie uprostred pandémie. A my si myslíme, že zvýšená závislosť od týchto oblastí pomôže posilniť príťažlivosť 5G.

3. Koronavírus by mohol upozorniť na možné prípady využitia vo virtuálnej realite (VR) v podnikoch

Vypuknutie koronavírusu spôsobilo veľkým technologickým spoločnostiam, ako sú Apple, Google a Microsoft odporučiť alebo nariadiť zamestnancom, aby pracovali z domu. Spoločnosti, ako napr. Amazon, navyše obmedzili cestovanie zamestnancov do postihnutých oblastí, ako je Čína, Taliansko a dokonca aj USA. Aj keď ide o najbezpečnejší postup počas pandémie, bráni to úsiliu v spolupráci a možnostiam praktického výcviku. Keď sa tieto nevýhody stanú jasnejšie, podniky budú hľadať spôsoby, ako zmierniť obmedzenie zamestnancov. A jedným z možných spôsobov bude pravdepodobne VR.

4. Investície do riešenia inteligentných miest budú aj naďalej rásť, pretože sa táto technológia ukázala ako hodnotný nástroj na riešenie kríz

Mestá na celom svete využívajú technológiu inteligentných miest v snahe zmierniť dopad koronavírusu. Polícia v Číne využíva drony s tepelnými senzormi na identifikáciu ľudí na verejnosti, či nemajú horúčku. Juhokórejská vláda vyvinula aplikáciu pre inteligentné telefóny, ktorá umožňuje jednotlivcom v karanténe zostať v kontakte s pracovníkmi (prípadmi). Vďaka tomu im môžu klásť akékoľvek otázky, ktoré sa vyskytnú, a tiež hlásiť ich pokrok. Austrálska vláda zasa spustila chatbota, ktorý sa zaoberá otázkami občanov a potláča šírenie dezinformácií.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno