Domov Novinky Panasonic Toughbook Ultrabook 2v1 sa predstavuje

Panasonic Toughbook Ultrabook 2v1 sa predstavuje

Zdielať
Panasonic Toughbook Ultrabook 2v1 01Spoločnosť Panasonic sa pochválila svojim najnovším modelom Panasonic Toughbook Ultrabook CF-AX3 označeným za počítač 2v1. Jedná sa teda o tablet a zároveň ultrabook, pričom jeho výhodou má byť vysoká odolnosť.

Toughbook CF-AX3 je vybavený displejom typu IPS s rozlíšením Full HD a antireflexným povrchom. Určený je predovšetkým do terénu, kde ho budeme môcť použiť ako notebook alebo tablet. Jeho uhlopriečka je pritom 11,6″ a ovládať ho budeme môcť pomocou dotykovej vrstvy (až 10 bodov).Toughbook CF-AX3 nastupuje za model CF-AX2, oproti ktorému má mať vyšší kontrast displeja a vyšší jas. Vybavený je tiež najnovšími procesormi Intel Core 4. generácie, a to konkrétne Core vPro i5-4300, vďaka ktorému vydrží v prevádzke na batériu 8 až 12 hodín. Batériu tiež budeme môcť ľahko vymeniť, vďaka čomu budeme môcť fungovať celý deň bez nutnosti vyhľadať zásuvku.

Panasonic Toughbook Ultrabook 2v1 02
Nový počítač však nemá odnímateľnú klávesnicovú časť. Namiesto toho má kĺby s rozsahom 360°, takže klávesnicu môžeme preklopiť na druhú stranu. Celok je hrubý len 18 mm a váži 1,135 kg. Je pritom odolný a znesie pád na spodnú plochu zo 76 cm. Ďalej tu máme operačný systém Microsoft Windows 8.1 Pro, alebo Windows 7, voliteľne modul 4G/LTE či 3G, Bluetooth 4.0, Wireless 802.11 a/b/g/n, D- Sub aj HDMI, dva USB 3.0, LAN a čítačku kariet SDXC. K dispozícii bude na európskych trhoch od novembra s cenou od 1864 euro.

Zdroj: Tlačová správa Panasonic

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno