Domov Novinky Panasonic predstavil rad ohybných akumulátorov

Panasonic predstavil rad ohybných akumulátorov

Zdielať

Spoločnosť Panasonic predstavila nový rad ohybných akumulátorov, ktoré by mohli výrazne pomôcť rozvoju ohybných telefónov, ako je napríklad rad Flex od LG. Hlavným problémom vo vývoji týchto smartfónu boli práve akumulátory, ktoré sa na rozdiel od pokročilých OLED displejov a jemnej elektroniky nedali ohnúť, pretože by mohli explodovať.

akumulator-panasonic-01
Panasonic sa však rozhodol túto situáciu vyriešiť. Akumulátor tejto značky sľubuje až tisíc ohnutiu či krútenie pod maximálnym uhlom 25°, pri ktorom si akumulátor zachová stále minimálne 99% svojej kapacity. Krútenie je pod týmto uhlom úplne bezpečné, pretože akumulátor disponuje špeciálnou vrstvou, ktorá zabráni únikom a nadmernému prehrievaniu.

akumulator-panasonic-02

Akumulátory však trpí závažným problémom: zatiaľ je kapacita malá, pretože tá sa pohybuje v rozmedzí od 17,5 do 60 mAh. To je len veľmi malý zlomok toho, čo dnešné smartfóny na prevádzku potrebujú. Ako demonštrácia technológie je to však plne dostačujúce a sme zvedaví, či sa niekto ďalšieho vývoja ujme a čoskoro sa začnú produkovať tieto akumulátory s väčšou kapacitou a vo veľkej kvantite. Využitie by sa určite našlo napríklad v šikovnom oblečenie, weareables a koniec koncov predovšetkým v ohybných mobilných telefónoch.

Zdroj: Android Authority

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno