Domov Novinky Otestovali sme LepšíTV: Online telku pre mobilné zariadenia

Otestovali sme LepšíTV: Online telku pre mobilné zariadenia

Zdielať

Vstupovať na trh s ponukou internetových TV v čase, keď ho už ovládajú veľkí hráči, možno znie ako trúfalosť. U nás na Slovensku je dostupná služba, ktorá k nám prišla z Českej republiky – LepšíTV. Ako funguje?

Sú dve možnosti, ako možno sledovať LepšíTV. Buď si objednať a zakúpiť set-top-box, teda podobnú krabičku, ako používajú kábloví operátori (ako napríklad Orange, Telekom). Druhou možnosťou je mať predplatné pod svojim účtom a sledovať televíziu či jej archív na mobilných zariadeniach ako sú smartfóny alebo tablety. Aplikácia je pritom dostupná pre oba systémy – Google AndroidApple iOS.

Rozhranie aplikácie je jednoduché a grafiky prívetivé

Na začiatku testovania nebolo k dispozícii veľa slovenských staníc a boli dostupné iba Jednotka, Dvojka, JOJ Family, Markíza International, TA3 a Lux. Pred časom sa však počet staníc výrazne rozšíril na celé spektrum staníc. Je tu RTVS (Jednotka, Dvojka), stanice z JOJ Group (JOJ, Plus, Family, Wau a Cinema), taktiež všetky stanice patriace pod skupinu Markíza (Markíza, Doma, Dajto) a tiež TA3 a Lux.

Používateľ si môže zvoliť z kategórii a tiež staníc, ktoré chce zobraziť v zozname staníc

K dispozícii je aj veľa českých staníc, avšak so slovenským účtom úplne absentuje TV Prima (od ktorej nie je k dispozícii žiadna stanica) a Nova je obmedzená len na jeden program – Nova International. ČT je zastúpená stanicami ČT1, ČT2, ČT 😀 a ČT24. K dispozícii sú štyri stanice patriace pod Barradov (Barrandov, Plus, Family a Kino) a ďalšie patriace pod FilmBox (FilmBox, Plus a  Premium).

Používateľ si môže zvoliť aj jednotlivé poradie staníc ako sa budú zobrazovať (čísla staníc môžu byť iné ako poradie)

Oceňujeme na aplikácii jednoduchý a prehľadný dizajn. Veľkou výhodou je možnosť používať aplikáciu na množstve zariadení, keďže veľkí hráči často limitujú počet naraz prihlásených/zaregistrovaných zariadení. Rezervy vidíme pri nastavení staníc. Priamo v nastaveniach sa totiž nastavuje zvlášť poradie staníc a zvlášť čísla staníc. Oveľa viac by sme ocenili, ak by očíslovanie znamenalo aj nastavenie poradia jednotlivých staníc.

Rozhranie aplikácie je jednoduché a grafiky prívetivé

Pokiaľ hodnotíme LepšíTV, služba sa nám páči a odporúčame ju. Máme k nej však niekoľko výhrad, ako napríklad nastavenia poradia staníc a ich číslovanie. Používateľ sa tiež pri registrácii musí rozhodnúť, ktorý účet bude používať. Ak český, nebude mať k dispozícii slovenské stanice, resp. bude ich minimum. Ak však naopak bude používať slovenský, bude to znamenať absenciu staníc TV Prima a taktiež obmedzenie na staniciach TV Nova. To je však, bohužiaľ, dané špekulatívnymi krokmi jednotlivých spoločností vlastniacich tieto stanice, ktoré každý z poskytovateľov musí rešpektovať.Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno