Domov Trendy Otestovali sme Hopin Taxi. Čo všetko prináša?

Otestovali sme Hopin Taxi. Čo všetko prináša?

Zdielať

Doprava taxíkom je v tejto dobe veľmi populárna, ale v posledných rokoch sa na trhu objavujú zaujímavé alternatívy. Telefonáty na dispečing nahrádzajú jednoduchou, ale funkciami vyplnenou aplikáciou pre smartfón. Jednou z takýchto alternatív je aj aplikácia Hopin Taxi, ktorá je ale unikátna aj tým, že za ňou stoja Slováci.

hopin-taxi-01

Mnohí poznajú situáciu, keď vo veľkom meste potrebujú rýchlo taxík. Ľudia volajú do jednej spoločnosti a práve nemajú žiadny voľný. Nevadí, veď záujemca volá inde a situácia sa opakuje. Nakoniec záujemca strávi naozaj veľa času na telefóne a bez úspechu. Obyvatelia, ktorí bývajú v Bratislave, Prahe, Ostrave, v Košiciach či dokonca v Kyjeve, či Ľubľane, alebo tieto mestá radi navštevujú, môžu využiť služby Hopin Taxi.

Pred dvomi rokmi, teda v roku 2014, sa v šikovných slovenských hlavách zrodil nápad. Čo keby ľudia nemuseli volať do žiadnej taxislužby a dožadovať sa vozidla? Čo ak si ľudia budú môcť vybrať šoféra alebo filtrovať medzi autami, ktoré odvezú nielen cestujúceho, ale aj domáceho miláčika? Slovenská aplikácia Hopin Taxi používateľom ponúka tieto možnosti.

hopin-taxi-02

Stačí si nainštalovať aplikáciu, ktorá používateľovi ponúka prehľad o aktuálnej polohe taxíkov v okolí. Je jedno, či používateľ vlastní zariadenie so systémom iOS, Android, Windows Phone alebo BlackBerry. Aplikácia je dostupná okrem uvedených platforiem aj pre počítače, takže objednať si taxík možno aj z pohodlia domova. Nie je potrebné nikam volať, stačí len párkrát kliknúť.

Zákazník si pri objednávke nastaví začiatok a cieľ trasy, pričom aplikácia následne zobrazí odhadovanú sumu cesty. Vývojári však mysleli aj na firmy a spoločnosti. Existuje tu tiež funkcia, ktorá umožňuje generovať promo kódy, či dokonca umožní firme používať taxíky na firemné náklady, pričom na konci mesiaca vystaví celkovú faktúru za služby.

hopin-taxi-03

Oceňujeme jednoduchosť aplikácie, ktorá nemá zložité rozhranie a je v nej možné jednoducho vybrať taxík, objednať ho a následne zaplatiť platobnou kartou priamo cez aplikáciu alebo v hotovosti. Ďalšou výhodou je fakt, že aplikácia automaticky vyberie vozidlo najbližšie k miestu vyzdvihnutia, vďaka čomu je priemerný čas vyzdvihnutia v Bratislave len niečo cez 3 minúty.

Aplikácia umožňuje aj možnosť výberu vozidla alebo vodiča. Vďaka tomu je možné prispôsobiť jazdu podľa požiadaviek zákazníka. Pokiaľ chce zákazník prevážať veľké množstvo batožiny, alebo si dopriať chvíľu komfortu v limuzíne, aplikácia to vďaka výberu umožňuje.

hopin-taxi-04

Každý používateľ smartfónu nemá problém nainštalovať aplikáciu do svojho zariadenia. Objednávanie taxíka je veľmi jednoduché. Stačí potvrdiť polohu alebo vybrať miesto, kam má taxi prísť a vybrať si z dostupných taxíkov, pričom pri každom sa zobrazuje cena, typ vozidla a hodnotenie.

Vyhľadávať taktiež možno aj podľa preferencii, k dispozícii je možnosť nastaviť taxík ako obľúbený, čo rozhodne pridáva na komforte používania. Následne po objednaní taxíka už stačí len na mape sledovať, kde sa dané vozidlo nachádza. Vďaka tomu je možné vyjsť von presne vtedy, keď prichádza taxík. Medzi iné funkcie aplikácie patrí aj história jázd, možnosť ohodnotiť taxi, kalkulátor ceny, ktorý dokáže vypočítať približnú cenu jazdy už pred jej začatím, a mnoho ďalších.

hopin-taxi-05

Za nevýhodu považujeme zvýšenú cenu počas špičiek. Práve vtedy, keď to často ľudia najviac potrebujú počas rannej a poobedňajšej špičky, sú totiž väčšinou všetci obsadení. Zvýšená cena znamená, že zákazník okrem celkovej sumy, ktorá zahŕňa nástupné, cestovné podľa taxametra a tiež prevezeného času, platí aj príplatok na základe dopytu, pričom ide o sumu, ktorú je ochotný prihodiť a zatraktívniť tak svoju objednávku (a dopyt). Takže v hre je vtedy trhový mechanizmus.

Zaujímavosťou je akým spôsobom Hopin vyberá šoférov. Uchádzač musí mať platnú licenciu, overený taxameter, poistenie prevážaných osôb a všetky ostatné potrebné veci vrátane psychotestov. Služba Hopin rozhodne patrí k veľmi užitočným. Aplikáciu možno bezplatne stiahnuť z Apple App Store, Google Play, Amazon App Store či Windows App Store.

hopin-taxi-06

Zákazníkom, ktorí často a radi využívajú taxi služby, rozhodne odporúčame Hopin vyskúšať. Oceňujeme, že zákazník pri registrácii nemusí zadávať žiadne osobné údaje a zároveň ušetrí čas a peniaze na telefonáty. Čerešničkou na torte je potom fakt, že využitím služby podporíte šikovných slovenských vývojárov.Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno