Domov Novinky Orange zvyšuje pokrytie LTE siete

Orange zvyšuje pokrytie LTE siete

Zdielať

Orange LogoOrange sprístupnil ultra rýchly mobilný internet v LTE sieti zákazníkom v ďalších slovenských mestách. Zázazníci si môžu užívať viac zábavy a komunikácie v 13-ich mestách po celom Slovensku bez ďalších poplatkov či dodatočnej aktivácie. Operátor spustil svoju novú sieť 4. generácie v ďalšej desiatke slovenských miest. 

Jej signálom tak v súčasnosti pokrýva už približne 25 % populácie. Do mapy pokrytia od dnes popri Banskej Bystrici, Bratislave a Košiciach pribudlo pokrytie celého územia týchto miest: Komárno, Martin, Nitra, Piešťany, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava, Zvolen a Žilina. Komerčnú prevádzku LTE siete spustil operátor v júli tohto roka pre tri slovenské mestá. Jej signálom v tom čase pokryl celú Banskú Bystricu, Bratislavu a Košice.

Do konca roka sprístupní svoju sieť 4. generácie celkovo v 24 mestách po celom Slovensku a pokryje tým takmer 30% populácie. Okrem budovania LTE siete sa však Orange zameriava aj na ďalšie rozširovanie svojej 3G siete, a to najmä vďaka technológii UMTS 900.

Zdroj: Tlačová správa Orange

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno