Domov Novinky Orange: Srdce pre deti a 3G sieť

Orange: Srdce pre deti a 3G sieť

Zdielať

Orange_LogoOrange dnes informoval o dvoch správach. Jedna správa hovorí o tom, čo dokázala nezisková organizácia Nadácia Orange za 15 rokov svojej existenie a tá druhá hovorí o tom, ako napreduje operátor v rozširovaní 3G siete do ďalších regiónov. Viac sa dočítate v článku.

Nadácia Orange dnes opäť udelila každoročné ocenenie Srdce na správnom mieste. V tomto roku ho prvý raz získal muž, Ondrej Oláh z Divína. Za takmer 15 rokov svojej existencie v spolupráci s neziskovými organizáciami pomohla Nadácia Orange už tisíckam ľudí. V roku 2013 rozdelila finančné prostriedky v celkovej sume vyše 900 000 eur. V rámci dlhodobo najúspešnejšieho grantového programu Darujte Vianoce rozdelila doteraz najvyššiu sumu 65 000 eur, pričom Nadácia Orange prvýkrát pomáha aj prostredníctvom Facebooku.

Srdce na správnom mieste

V rámci grantového programu Darujte Vianoce udeľuje Nadácia Orange od roku 2005 špeciálne ocenenie Srdce na správnom mieste. Ocenenie je určené človeku, ktorý sa dlhodobo zapája do programu Darujte Vianoce a preukáže mimoriadne úsilie, obetavosť, citlivý a nezištný prístup. Tento rok je jeho laureátom po prvýkrát muž – Ondrej Oláh z Divína.

Ondrej Oláh, pedagogický asistent na Základnej škole v Divíne, sa do programu Darujte Vianoce zapojil už po šiestykrát. Keď po prvý raz uspel so svojou žiadosťou, zorganizoval vďaka podpore Nadácie Orange vianočné posedenie pre rómske deti zo Základnej školy s materskou školou v Divíne a ich rodičov. V nasledujúcich ročníkoch sa zameral na rodiny v hmotnej núdzi a celkovo doposiaľ pomohol prežiť krajšie vianočné sviatky 4 rodinám, 6 dospelým a 16 deťom. Tento rok sa rozhodol pomôcť rodine s piatimi deťmi, ktorá si toho v poslednom čase veľa vytrpela. Príjem rodiny tvoria len dávky v hmotnej núdzi, z ktorých musia splácať aj dlhy. Pán Oláh im s pomocou Nadácie Orange spríjemní vianočné sviatky a finančné prostriedky použije na nákup teplého oblečenia, obuvi, darčekov pre deti a potravín na prípravu vianočnej večere.

Nadacia_Orange_01

Darujte Vianoce

Charitatívny program Darujte Vianoce je dlhodobo najúspešnejším grantovým programom Nadácie Orange. Prostredníctvom neho môže ktokoľvek poslať Nadácii Orange projekt, cez ktorý by rád spríjemnil vianočné sviatky ľuďom, s ktorými sa osud nemazná. V tomto roku dostala Nadácia Orange doteraz najviac – 495 žiadostí o pomoc. Z celkového počtu vybrala hodnotiaca komisia 238 príbehov, medzi ktoré Nadácia Orange rozdelí prvých 50 000 eur z celkovej sumy 65 000 eur. Pomôže tak splniť sny o príjemných sviatkoch stovkám chorých, opustených, ľudí bez domova či v núdzi. Všetky príbehy podporené v aktuálnom ročníku programu Darujte Vianoce nájdete na stránke Nadácie Orange.

Aj ďalších 70 príbehov, ktoré neboli podporené v prvej fáze grantového programu, má však ešte možnosť získať podporu. Prostredníctvom portálu www.dakujeme.sk im totiž môže aj tento rok široká verejnosť poukázať príspevok v ľubovoľnej výške. Nadácia Orange k takto darovanej sume pridá rovnakú čiastku (do maximálnej sumy 150 eur na jeden projekt a do výšky požadovanej podpory) a celkovo takto rozdelí ďalších 15 000 eur.

Tento rok Nadácia Orange pripravila v rámci programu ešte jednu novinku. Na svojej novej stránke na sociálnej sieti Facebook umožňuje ľuďom pridať „Like“ a rozsvietiť ním svetielko na virtuálnom vianočnom stromčeku. Za každé svetielko daruje nadácia 1 euro na príbehy programu Darujte Vianoce.

Nadacia_Orange_02

Nadácia Orange v roku 2013

Za svoje takmer pätnásťročné pôsobenie sa stala Nadácia Orange najdôveryhodnejšou firemnou nadáciou na Slovensku. Svoje filantropické a charitatívne aktivity realizuje cez štandardné grantové programy, prostredníctvom dlhodobých partnerstiev s mimovládnymi organizáciami na Slovensku, programu Špeciálne príležitosti a ďalších aktivít. Cez ne pokrýva prioritne oblasť vzdelávania, sociálnej inklúzie a komunitného rozvoja. V tomto roku Nadácia Orange podporila neziskové projekty a iniciatívy v celkovej výške 902 266  eur. V rámci ôsmich grantových programov putovalo na projekty 438 500 eur. Dlhodobé partnerstvá s mimovládnymi organizáciami podporila v tomto roku sumou 33 000 eur a prostredníctvom programu Špeciálne príležitosti rozdelila ďalších 328 655 eur. Ďalšie prostriedky vo výške 51 111 eur boli prerozdelené na pomoc sociálne slabým a chorým.

V roku 2013 bola už po štvrtý raz udelená aj Cena Nadácie Orange. Tá je každoročne ocenením mimovládnych organizácií, ktoré vynakladajú mimoriadne úsilie na dosiahnutie pozitívnych zmien, majú víziu do budúcnosti, pristupujú k svojej práci odvážne a novátorsky, menia zaužívané zvyklosti a majú pozitívny vplyv na komunitu. Medzi 9 organizácií takto Nadácia Orange rozdelila 51-tisíc eur.

3G sieť od Orangeu je dostupná pre viac ako 85% slovákov

Orange spustil vo svojej sieti na Slovensku do prevádzky už všetkých plánovaných 90 vysielačov podporujúcich technológiu UMTS 900, vďaka ktorej sprístupnil 3G internet aj prostredníctvom vysielačov, ktoré doteraz slúžili len na GSM komunikáciu. Rýchly mobilný internet je tak dostupný aj na miestach, kde to nebolo doteraz možné a výhody najrýchlejšej 3G siete môže využívať viac ako 85% populácie Slovenska.

Spustením nových vysielačov s technológiou UMTS na frekvenciách 900 MHz sa rýchly mobilný internet a dátové služby dostáva aj na miesta, kde to doteraz nebolo možné. Vďaka rýchlemu mobilnému pripojeniu od Orangeu tak budú môcť zákazníci aj v menších obciach surfovať na internete s rýchlosťou 21 Mbit/s.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Orange Slovensko pokryl technológiou UMTS 900 už 221 obcí, pričom za posledný mesiac pribudlo 108 obcí:

Bačkovík, Banské, Bátovce, Boliarov, Buclovany, Bušovce, Červenica, Červený Hrádok,  Čižatice, Ďačov, Ďapalovce, Dedačov, Drážovce, Držkovce, Dubinné, Dubodiel, Gemerské Teplice, Gemerský Sad, Giglovce, Gočovo, Gruzovce, Harhaj, Henckovce, Holčíkovce, Holumnica, Hontianske Nemce, Hrabičov, Hrlica, Hucín, Ihľany, Jankovce, Janovce, Jasenovce, Jatov, Jurské, Kaluža, Kameňany, Karná, Kecerovce, Kláštor pod Znievom, Kochanovce, Koprivnica, Košarovce, Kožany, Kračúnovce, Krásna Ves, Kučín, Kurima, Ladzany, Lascov, Libichava, Licince, Lopušné Pažite, Ľubiša, Lúčina, Lukačovce, Martin nad Žitavou, Meliata, Mičakovce, Motyčky, Mudrovce, Muráň, Muránska Dlhá Lúka, Muránska Lehota, Nandraž, Nemčiňany, Nižná Sitnica, Nižná Slaná, Nižné Ladičkovce, Ohradzany, Opiná, Ordzovany, Orešany, Osuské, Ploské, Poliakovce, Poproč, Prihradzany, Rafajovce, Rákoš, Ratková, Ratkovská Lehota, Ratkovská Suchá, Ratkovské, Bystré, Rovné, Ružiná, Rybník, Sása, Sirk, Sklené, Slovenská Volová, Smolnícka Huta, Smolník, Šašová, Šišov, Šivetice, Šuňava, Šútovo, Toporec, Tvrdomestice, Úhorná, Unín, Veľké Pole, Veľopolie, Vlachovo, Vojňany, Železník, Žemberovce

Najväčšia vysokorýchlostná mobilná dátová sieť na Slovensku od Orangeu v štandarde HSPA+ podporuje v súčasnosti rýchlosti odosielania dát do 42,2 Mbit/s. V súčasnosti signálom HSPA+ je pokrytých 137 miest a 901 obcí.

Zdroj: Tlačová správa Orange

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno