Domov Novinky Orange prináša cloudovú službu

Orange prináša cloudovú službu

Zdielať

Orange LogoSlužba BackupExpert prináša komplexnejšie a praktickejšie riešenie pre zálohovanie, zdieľanie a synchronizáciu firemných dát, než na aké boli dosiaľ zákazníci zvyknutí. Ide o automatické ukladanie dát a zároveň zabezpečené zálohovanie. Automatické ukladanie znamená, že dáta sa ukladajú na server automaticky v čase, ktorý si nastaví zákazník podľa jeho individuálnych potrieb.

Nie je potrebné žiadne zdĺhavé manuálne presúvanie dát. Zabezpečené zálohovanie znamená vysoký stupeň ochrany dát z hľadiska bezpečnosti. Zabezpečený je nielen dátový priestor na serveri, ale tiež tok dát na server. Všetky dáta sú ešte pred zaslaním na server šifrované a bezpečne uložené paralelne v dvoch dátových centrách, ktoré sú zabezpečené proti vstupu nepovolaných osôb či poškodeniu.

Zákazníci majú svoje dáta vždy aktualizované a synchronizované vo svojom počítači, tablete alebo smartfóne. Jedinou podmienkou je mať internetové pripojenie. „Služba BackupExpert je určená najmä pre tých, ktorí chcú mať prístup k dátam kdekoľvek a kedykoľvek, no zároveň si potrpia na vysokú úroveň ochrany,“ uviedla Zuzana Nemečková, obchodná riaditeľka spoločnosti Orange Slovensko. Pripomenula, že práve samotní zákazníci si žiadali takúto službu, čo ukazujú aj výsledky nedávneho prieskumu.

Cloudové riešenie BackupExpert je dostupné v dvoch verziách: Basic – program so základnou funkcionalitou určený skôr pre podnikateľov – jednotlivcov a živnostníkov – a verzia Pro vybavená pokročilou funkcionalitou s možnosťou zálohovať väčší počet zariadení, ktorú viac ocenia firmy. V závislosti od toho, aký objem dát zákazník potrebuje bezpečne zálohovať, si môže zvoliť kapacitu svojho balíka dát.

Zdroj: Tlačová správa Orange

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno