Domov Novinky Oppo R1C so zafírovým sklom oficiálne predstavený

Oppo R1C so zafírovým sklom oficiálne predstavený

Zdielať

Oppo sa snaží zaujať zaujímavými smartfónmi za prijateľné ceny, avšak modelom Oppo R1C dokazuje, že mu nie sú cudzie ani inovácie – konkrétne v podobe použitia zafírového skla. Konkrétne sa hovorí o zadnom panely, ktorý by mal byť tvorený práve zafírovým sklíčkom, ktoré je takmer nezničiteľné. Poskytne tak nie len výbornú odolnosť pred poškodením, ale aj zaujímavý dizajn.

oppo r1c 01

Ostatné parametre sa nemajú vymykať dnešným štandardom, displej s uhlopriečkou 5“ má mať rozlíšenie 720p, základom je 64 bitový osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 615 taktovaný na 1,5 GHz a operačná pamäť 2 GB. Smartfón má 16 GB vnútornú pamäť a podporu pamäťových microSD kariet do veľkosti 128 GB. Zadný fotoaparát má 13 MPx, predný 5 MPx.

oppo r1c 02

Operačným systémom je Android je vo verzií 4.4 KitKat s nadstavbou Color OS 2.0.1, čo je škoda, kedže 64 bitovú architektúru dokáže využiť až najnovší Android 5.0 Lollipop. Do tela tenkého len 6,85 mm výrobca vtesnal sloty na dve SIM karty a batériu s kapacitou 2420 mAh. Nechýba ani podpora rýchlych LTE sietí. Predávať by sa mal začať 20. januára za 340 eur.

Zdroj: gizmochina

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno