Domov Novinky Oppo N1 oficiálne predstavený

Oppo N1 oficiálne predstavený

Zdielať

oppo_logo_720Oppo dnes predstavil očakávanú novinku N1. Podľa obrázkov a videa, ktoré nájdete v našom článku uvidíte, že ide o zaujímavý smartfón.

Dlho sa špekulovalo, či Oppo bude schopný konkurovať zariadeniam ako sú Nokia 1020, alebo Samsung Galaxy S4 Zoom. Dnes posiela Oppo svoju odpoveď na túto otázku. Smartfón má 5,9 palcový Full HD displej a pod ním sa nachádzajú tri dotykové tlačidlá. Celá konštrukcia je z plastu, ale jedná časť smartfónu je zvlášť zaujímavá vec – otočná kamera. Kameru môžete otočiť o 206 stupňov, takže ju môžte použiť aj ako kameru pre videohovory. Oppo použil vlastný Owl procesor, ktorý slúži na spracovanie snímkov a ako prvý smartfón používa optiku zloženú z šiestich častí, ktorá podľa zakúpeného modelu ponúkne 10, alebo 15-krát optický zoom a svetelnosť f/2.0. Samotný fotoaparát ponúka 13 Mpx a k dispozícii je aj dual LED blesk.

Oppo_N1_003

Zadný kryt má pod fotoaparátom na dotyk citlivú vrstvu z názvom O-touch, ktorá slúži na ovládanie smartfónu gestami.

Vnútorná pamäť má 16, alebo 32 GB, ktorá sa bohužiaľ nedá rozšíriť SD kartou. V tele Oppo N1 je osadený štvorjadrový procesor Snapdragon S600 s taktom 1,7 GHz a 2 GB operačnej pamäte RAM. Prekvapením je Operačný systém, ktorý je upravený Android v CyanogenMod ROMke, alebo Android od Oppa s názvom Color OS.

Oppo_N1_002

Oppo N1 má rozmery 170,7×82,6×9 mm a hmotnosť 213 gramov. Predávať sa bude v Číne za 571$ čo je cca 422€.

Oppo_N1_001

Čo poviete na takýto smartfón? Chceli by ste vlastniť takýto smartfón?

Zdroj: Gsmarena.com

Zdielať
Predchádzajúci článokSamsung Galaxy S4 dostáva aktualizáciu
Nasledujúci článokTesco predstavil vlastný 7 palcový tablet
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno