Domov Novinky OnePlus predstaví telefón s CyanogenMod

OnePlus predstaví telefón s CyanogenMod

Zdielať

Oppo N1Tvorcovia populárnej ROM pre telefóny s Androidom majú tento rok opäť naponáhlo a navyše uzavreli spoluprácu s ďalšou spoločnosťou na výrobe telefónu, ktorý už v základe bude obsahovať CyanogenMod. Zoberme to chronologicky a najskôr si predstavme spoločnosť OnePlus, ktorá vznikla na prelome roku 2013 a 2014. Stane sa táto komunitný ROM dôležitým hráčom na trhu?

Jej základy položila spoločnosť Oppo, ktorú určite poznáte vďaka modelom ako Find 5 , N1 alebo Find 7 . Zo spoločnosti Oppo do OnePlus prešla časť skúsených zamestnancov, avšak budúce plány výrobcu sú zatiaľ hmlisté. Aspoň čiastočné objasnenie situácie však teraz prináša príspevok z fóra výrobcu OnePlus, kde bola oficiálne oznámená práce na prvom telefóne s menom OnePlus One. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby svoje prsty vo vývoji nemal Steve kondik čo by tvorca a súčasný technologický riaditeľ spoločnosti CyanogenMod.

Zverejnený plán počíta s tým, že hardvér pripraví spoločnosť OnePlus, zatiaľ čo softvér obstará práve tím CyanogenMod. Ďalšie detaily zatiaľ výrobca neoznámil, ale vydanie telefónu je vraj v pláne v prvej polovici tohto roka (2014). Pri štarte bude dodaný na vybrané trhy, avšak neskôr sa počíta s celosvetovou dostupnosťou. CyanogenMod bol ešte donedávna komunitný ROM pre pokročilých používateľov, ale s vydaním inštalátora CyanogenMod Installer , spoluprácou so spoločnosťou Oppo na modeli N1 a teraz ďalším výrobcom sa tento projekt niekoľkých nadšených programátorov dostáva na úplne novú úroveň. Aký bude Váš budúci telefón? Stavíte na grafické nadstavby ako nový TouchWiz alebo by sa Vám viac páčil telefón CyanogenMod?

Zdroj: Tlačová správa OnePlus

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno