Domov Novinky OnePlus One príde s iným procesorom a RAM

OnePlus One príde s iným procesorom a RAM

Zdielať

oneplus logoS cieľom zostať na vrchole medzi smartfónmi sa spoločnosť rozhodla zmeniť procesor a tiež veľkosť RAM v pripravovanom smartfóne OnePlus One. O aký procesor a RAM pôjde sa dočítate nižšie.

OnePlus One smartfón príde namiesto so Snapdragon 800 a 2 GB RAM so štvorjadrovým procesorom Snapdragon 801 a 3 GB RAM. Bude to zatiaľ len tretí smartfón, ktorý prinesie kombináciu Snapdragon 801 a 3 GB RAM. Tými prvými boli smartfóny Sony Xperia Z2 a Oppo Find7.

Avšak procesor Snapdragon 801, ktorý bude v OnePlus One použitý je výkonnejší, ide o verziu MSM8974AC. Tento procesor sa nachádza aj v smartfóne Samsung Galaxy S5. Procesor je taktovaný na 2,5 GHz pre každé jadro a grafika Adreno 330 bude taktovaná až na 578 MHz na jadro.

OnePlus-One-snapdragon-801

3 GB RAM pomôže OnePlus One k napájaniu všetkých aplikácii a hier, ktoré sú náročné na pamäť, bez toho aby sa zapotil. Zvyšok špecifikácií, ktoré vieme sú: 5,5 palcový displej s rozlíšením 1080p, 13 MPx fotoaparát Sony v zadnej časti smartfónu, 3100 mAh batéria, ktorá bude vymeniteľná, ako aj zadné kryty a operačný systém Android s CyanogenMod.

Našťastie prechod z pôvodného Snapdragon 800 s 2 GB pamäte RAM na Snapdragon 801 s 3 GB nebude brániť predstaveniu, ktoré je naplánované na 23. apríla 2014.

Zdroj: GSMarena

Zdielať
Predchádzajúci článokNabitie batérie v priebehu pár sekúnd? Už čoskoro
Nasledujúci článokSamsung predstavil smartfón Galaxy Ace Style
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno