Domov Novinky Odolná základná doska ASUS s polárnym vzorom

Odolná základná doska ASUS s polárnym vzorom

Zdielať

ASUS predstavil základnú dosku Sabertooth Z97 Mark S z rady TUF, ktorá ide do predaja v limitovanej edícii so špeciálnym polárnym maskovacím vzorom. Doska klasického formátu ATX je založená na čipovej sade Intel Z97. Na rozdiel od ostatných dosiek série TUF sa model Sabertooth Z97 Mark S vyznačuje kompletne bielym prevedením. Zadnú stranu zdobia dva čínske znaky vyjadrujúce tigrieho ducha, čo značí extrémnu odolnosť dosky.

ASUS Sabertooth Z97 Mark S 01

Základná doska disponuje technológiami, ktoré udržujú prevádzkovej teploty na nízkej úrovni. Novinka je vybavená krytom Thermal Armor s maskovacím vzorom opatreným dvoma ventilátormi, ktoré sa starajú o prúdenie vzduchu a rozptyl tepla. Doska obsahuje aj softvérový nástroj TUF Thermal Radar 2, ktorý prostredníctvom rýchle úpravy nastavenia ventilátorov umožňuje zlepšiť chladenie systému.

Doska má ďalej integrovaný mikročip TUF ICE určený k veľmi presnému monitorovaniu teplôt a správe ventilátorov. Využiť možno buď manuálny režim, alebo funkciu optimalizácie jediným kliknutím, ktorú ponúka nástroj Thermal Radar 2.

ASUS Sabertooth Z97 Mark S 02

Súčasťou modelu Sabertooth Z97 Mark S sú tiež ochranné krytky TUF Dust Defenders v bielom prevedení, ktoré chránia nepoužívané zásuvky a zabraňujú vnikaniu prachu a nečistôt do počítača, čím prispievajú k dlhšej životnosti citlivých komponentov.

Základná doska prešla náročným testovaním, či už skúškou odolnosti voči extrémnym teplotám alebo testom stability, aby si používatelia mohli byť istí, že ich doska nesklame ani v mimoriadnych podmienkach. Novinka využíva technológiu TUF ESD Guards určenú k ochrane rôznych portov, vrátane konektorov USB a zvukových konektorov, pred náhlymi elektrostatickými výbojmi.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu ASUS SABERTOOTH Z97 MARK S poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno