Domov Novinky OCZ RevoDrive 350: PCIe SSD pre výkonné zostavy

OCZ RevoDrive 350: PCIe SSD pre výkonné zostavy

Zdielať

OCZ RevoDrive 350OCZ Technology, ktorá teraz už pôsobí pod krídlami Toshiby, si pripravila nové SSD RevoDrive 350. To prichádza v podobe karty pre rozhranie PCI Express a určený je herným zostavám či pracovným staniciam. Nový OCZ RevoDrive 350 by mal byť veľmi rýchly a to zhruba trojnásobne v porovnaní s SSD pre rozhranie PCI Express.

Založený je pochopiteľne na pamätiach Toshiba – 19 nm NAND Flash, ktoré sú napojené na štvoricu kontrolerov LSI SandForce SF-2282. Rozhranie PCI Express 2.0 potom využíva celkovo osem liniek. Tie by mali stačiť na dosiahnutie maximálnej priepustnosti 1,8 GB/s, pričom pri zapisovaní malých 4 kB blokov dát je to 140000 IOPS (počet operácií za sekundu). V porovnaní s klasickými 2,5″ SSD to je teda veľmi rýchle riešenie, ktoré stavia aj na firemné Virtualized Controller Architecture (VCA) 2.0, ktorá spája všetky štyri kontrolery do jedného virtuálneho disku a umožní využívať SMART príkaz TRIM a tiež funkciu bezpečného.

Problém samozrejme nie je ani s využitím RevoDrive 350 ako systémového disku, z ktorého bude počítač bootovať. Popri OS Windows sú podporované tiež linuxové systémy. RevoDrive 350 krytý hliníkovým blokom pre pasívne chladenie a k dispozícii bude s kapacitami 240 GB, 480 GB a 960 GB a trojročnou zárukou.

Zdroj: Tlačová správa OCZ Technology

5 komentárov

  1. trocha zle sa u vas pozeraju novinky ked starsi clanok je hore a ten novsi je niekde dolu … nedalo by sa to neak spravit aby kazda novinka bola vzdy navrchu ? … potom by ste mohli spravit nieco take ako vytah na pravej strane ze tam bude vzdy to najlepsie z noviniek a recenzii neaky maly stvorcek z 10 vecami novinky recenzie a pod.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno