Domov Novinky OCZ prechádza k Toshibe a predstavuje Vertex 460

OCZ prechádza k Toshibe a predstavuje Vertex 460

Zdielať

OCZ Vertex 460Ako už iste viete, spoločnosť OCZ Technology sa pred zánikom zachránila vďaka Toshibe, ktorá súhlasila s odkúpením jej aktív. Firma ale neprestala pracovať na svojich produktoch a novo predstavuje Vertex 460.

Spoločnosť OCZ Technology sa skôr potýkala s nedostatočnými dodávkami pamäte NAND Flash, klesajúcimi predaji a celkovo nedostatkom hotovosti, čo ju nakoniec položilo a hrozil jej zánik. Pred ním ju zachránila firma Toshiba, ktorá odkúpi jej časť produkujúce SSD, s čím nakoniec súhlasil súd v Delaware. OCZ však ešte ďalej hľadá záujemcu o svoju divíziu PC Power & Cooling, ktorá vznikla skôr zakúpením rovnomennej firmy vyrábajúce počítačové zdroje.

Schválená akvizícia má byť dokončená už budúci týždeň a OCZ tak vďaka svojim problémom paradoxne vyrieši jeden svoj ​​pálčivý problém, a síce prístup k pamätiam NAND Flash. Toshiba je jedným z veľkých výrobcov týchto pamätí a samotné OCZ už dlhšiu dobu vyrába vlastné kontrolery a samozrejme vytvára aj príslušný firmware pre ne.

OCZ Vertex 460 tab

Vo svojej najnovšej tlačovej správe nám chce OCZ predstaviť svoj ​​nový Vector 150 s 19 nm MLC NAND Flash pamäťami Toshiba, alebo 256 bitovým AES šifrovaním, však o ňom sme už informovali. Je tu však aj iná novinka – Vertex 460, čiže pokračovať dlhé a známej radu spotrebiteľských modelov. Ten je priamym nástupcom modelu Vertex 450 a založený je na rovnakom kontrolera Barefoot 3 M10, avšak využije rovnaké pamäti ako Vector 150. Vyzerá to teda, že firma OCZ vytvorila nový Vertex 460 len preto, že dostala prístup k týmto pamätiam a chcela nové modely nejako odlíšiť. Výkon Vertex 450 a Vertex 460 je potom podľa špecifikácií veľmi podobný.

OCZ Toshiba LogoFiremné logo spoločnosti

Podľa dostupných informácií ponúkne podľa očakávaní najvyšší výkon verzie s najvyššou kapacitou 480 GB, pričom 240GB verzia nebude veľmi zaostávať na rozdiel od 120GB modelu, ktorý má výrazne pomalší zápis a tiež dlhodobý náhodný zápis 4K. K nameranie tychto hodnôt výrobca využil testy ATTO (sekvenčné operácie), Crystal Disk Mark a Iometer 2010 (náhodné čítanie / zápis). Čo sa týka výdrže, potom SSD majú vydržať zapisovať 20 GB denne po dobu troch rokov, hodnota MTBF je 2 milióny hodín a za zmienku stojí tiež podpora 256bit AES šifrovanie a trojročná záruka.

Zdroj: Tlačová správa OCZ Technology

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno