Domov Novinky Očná myš Samsung Eyecan+ pre ľudí so zdravotným postihnutím

Očná myš Samsung Eyecan+ pre ľudí so zdravotným postihnutím

Zdielať

Samsung Eyecan+ 01Samsung predstavuje počítačovú myš druhej generácie Eyecan+. Ľuďom so zdravotným postihnutím umožňuje vytvárať a upravovať dokumenty, rovnako ako prezerať webové stránky jednoduchým pohybom očí. Je prvým zariadením svojho druhu, ktoré od užívateľov nevyžaduje akékoľvek dodatočné nástroje vrátane okuliarov. Je totiž samostatnou jednotkou v podobe prenosného modulu, ktorý je umiestnený pod monitorom a funguje na báze bezdrôtovej kalibrácie s okom používateľa.

Pre ovládanie kurzora myši je potrebné, aby sa používateľ nachádzal medzi 60 a 70 cm od monitora. Nevyžaduje, aby bol v konkrétnej pozícii, pretože je možné ho ovládať v sede aj v ľahu. Kalibrácia stačí pri prvom použití každého používateľa. Myš si potom už sama zapamätá ich správanie a pohyb očí. Umožňuje nastaviť citlivosť senzora ako pre kalibráciu, tak pre následné používanie.

Samsung Eyecan+ 02

Po kalibrácii sa používateľské rozhranie zobrazí ako pop-up menu v jednom z dvoch rôznych režimov: obdĺžnikové menu alebo pohyblivá kruhová ponuka. Oba môžu byť nakonfigurované tak, aby zotrvávali v popredí obrazovky.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno