Domov Novinky Očakávaný návrat Nokie bude veľkom štýle s novinkou P1

Očakávaný návrat Nokie bude veľkom štýle s novinkou P1

Zdielať

Fínska Nokia, legendárny výrobca mobilných zariadení ohlásila návrat do sfér mobilných telefónov a po minulom neúspechu s Windows Phone mieri do najpopulárnejšieho operačného systému – Google Android. Ohlásila viacero zariadení a mimo iné aj vlajkovú loď, o ktorej sa odhaduje, že sa bude volať P1.

Veľká časť fanúšikov mobilných zariadení očakáva, že Nokia sa stane ďalším prémiovým výrobcom Android zariadení, spoločne so Samsungom, Sony, Huawei či LG. Veď napokon má na to najlepšie referencie z minulosti a poučila sa na vlastných chybách. A keďže prémiová trieda vyžaduje prémiový hardvér, nenechali nič na náhodu. Základom zariadenia sa stane Qualcomm Snapdragon 835, ktorému bude sekundovať 6GB RAM a 256GB úložného priestoru.

Prirátajme si detaily v podobe stereo reproduktorov, 5,3“ Quad HD displeja, snímača odtlačkov prstov alebo Gorilla Glass v piatej generácií a máme tu ašpiranta na top vlajkovú loď pre rok 2017. Zvolený systém je Android Nougat a podľa všetkých dostupných informácií nadstavba Nokie – Z Launcher. Ku prémiovej triede patrí aj prémiová cena, ktorá sa odhaduje na približne 950 dolárov. Zariadenie by malo byť predstavené vo februári na MWC 2017.

Zdroj: ndiatimes

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno