Domov Novinky Objavil sa prvý smartfón s pravým osemjadrovým procesorom

Objavil sa prvý smartfón s pravým osemjadrovým procesorom

Zdielať

umi_x2s_smartphoneMediaTek bol prvý, ktorý oznámil chipset s naozajstným osemjadrovým procesorom už v júni a teraz sa objavil prvý smartfón, ktorý používa tento chipset hovori už oficiálne. UMI X2S má byť predstavený na  Edition Hong Kong Electronics Fair. Smartfóny Umi sú určené pre čínsky trh a to je dôvod, prečo ste pravdepodobne ešte nikdy nepočuli o tejto značke. 

Smartfón UMI X2S je poháňaný MT6592 chipsetom s osemjadrovým procesorom Cortex-A7 1,5 GHz a 2 GB RAM. Neexistuje žiadna zmienka ohľadom grafického procesoru. Avšak keď sa dostal smartfón na benchmark, zistilo sa, že je použitá grafika Mali-450.

Zvyšok špecifikácii Umi X2S je nasledovný: 5 palcový 1080p FHD displej, 32 GB interný ukladací priestor, 13 MPx fotoaparát s objektívom Sony a NFC pripojenie. Informácie hovoria aj o tom, že by mal X2S disponovať aj LTE.

Zatiaľ nie je info ohľadom cenách a dostupnosti, no má byť veľmi cenovo dostupný, aj napriek jeho fantastickému procesoru. MediaTek bol naozaj prvý, kto navrhol a uvoľnil pravý osemjadrový čip a pravdepodobne zostane jediným ešte chvíľu, pretože čoskoro príde so svojim osemjadrovým procesorom Samsung.

Zdroj: Gsmarena

Zdielať
Predchádzajúci článokReproduktory Sharp spájajú súčasnosť s budúcnosťou
Nasledujúci článokSychravá jeseň v znamení videohier
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno