Domov Novinky O2 spustilo LTE v Bratislave a Košiciach

O2 spustilo LTE v Bratislave a Košiciach

Zdielať

O2Zákazníci O2 žijúci v Bratislave a Košiciach môžu vo svojich smartfónoch a tabletoch využívať super rýchly LTE internet. Operátor dnešným dňom spustil komerčnú prevádzku LTE siete a svojim zákazníkom tak prináša možnosť sťahovať dáta priemernou rýchlosťou okolo 25 Mbps a odosielať ich priemernou rýchlosťou okolo 15 Mbps. Pokrytie je však slabé a pokrýva len centrum a malé okolie.

Bratislavskí zákazníci O2 môžu super rýchlo surfovať v Starom meste a širšom centre od Patrónky, cez Mlynskú Dolinu a Nové Mesto, zatiaľ čo Košičania majú túto možnosť v centre a širšom centre východoslovenskej metropoly. Dve najväčšie slovenské mestá sú však len začiatkom v plánoch operátora. O2 plánuje vo výstavbe a rozširovaní najmodernejšej LTE siete pokračovať aj budúci rok.

Na to, aby mohli zákazníci O2 využívať rýchly LTE internet, si nemusia nič aktivovať, ani platiť ďalšie poplatky. Stačí byť v pokrytí LTE siete od O2 a mať SIM kartu a k tomu smartfón alebo tablet schopné v LTE sieti pracovať. Výmena SIM karty je zdarma a už viac ako 50% zákazníkov operátora má SIM kartu schopnú pracovať v tejto sieti.

O2_LTE_pokrytie

Zákazníci majú na výber množstvo mobilných zariadení – v portfóliu má operátor asi 40% zariadení pracujúcich v LTE a každý tretí telefón, ktorý si kúpia zákazníci O2 je kompatibilný s LTE. Zákazníkovi následne stačí, keď bude mať aktivovaný akýkoľvek dátový balíček alebo bude mať program, ktorého súčasťou sú aj dáta. O2 postupne umožní všetkým zariadeniam schopným pracovať v LTE režime pripojiť sa do vlastnej O2 LTE siete.

Zdroj: Tlačová správa O2

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno