Domov Novinky O2 prispieva na Srdce pre deti

O2 prispieva na Srdce pre deti

Zdielať

O2_LogoAktuálny ročník zbierky Srdce pre deti zmobilizoval množstvo ľudí, ktorí zareagovali na netradičnú výzvu O2, generálneho partnera projektu. Dospelí, ale aj celé triedy žiakov priniesli do predajní O2 tisíce svojich starých telefónov. Za každý odovzdaný telefón následne O2 prispelo 1 € a navyše ich ekologicky zrecyklovalo.

Za pár týždňov sa tak vyzbieralo 26 533 telefónov a na pomoc zdravotne a sociálne znevýhodneným deťom O2 prispelo sumou  26 533 €. Srdce pre deti je projekt denníka Nový Čas spravovaný Nadáciou Pontis.

„Obrovský záujem potvrdil, že zapojenie O2do tohto výnimočného projektu má opodstatnenie. Veľmi nás teší, že na netradičnú výzvu zareagovalo nielen veľké množstvo ľudí spomedzi našich zákazníkov, ale aj veľa tried zo základných a stredných škôl. Vyskúšali si, že spoločne majú moc pomáhať svojim rovesníkom s problémami a zároveň urobiť správnu vec pre životné prostredie. Je nám cťou, že môžeme byť súčasťou projektu so srdcom,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

Tak, ako minulý rok, aj teraz za každý odovzdaný starý mobil v rámci recyklačného programu Nový za starý odviedlo O2 do zbierky 1 €. Zákazníci mohli dostať zároveň SMS poukážku na nákup nového smartfónu, ako protihodnotu za ich starý telefón.

O2 chcelo svoj príspevok do zbierky tento rok ešte zvýšiť aj s pomocou žiakov základných a stredných škôl. Pre celé triedy O2 pripravilo súťaž, ktorej cieľom bolo vyzbierať do konca októbra čo najväčší počet starých mobilov. Za každý odovzdaný mobil O2 prispelo 1€ do verejnej zbierky na pomoc deťom v núdzi a prvé tri najúspešnejšie triedy zase pre seba získali super ceny – tablety pre celú triedu, SIM karty s kreditom alebo zaujímavý technologický workshop. Najúspešnejšia triedapritom vyzbierala spolu až 1 040 kusov starých mobilov. Celkovo všetky zapojené triedy základných a stredných škôl odovzdali 16 486 starých mobilov.

Zdroj: Tlačová správa O2

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno