Domov Novinky O2 pripravuje štart vlastnej LTE siete

O2 pripravuje štart vlastnej LTE siete

Zdielať

O2O2 Slovakia pripravuje štart prevádzky vlastnej LTE siete v dvoch najväčších slovenských mestách – Bratislave a Košiciach. Zákazníci O2, ktorí využívajú dátové služby a majú zariadenie podporujúce štandard LTE, budú môcť už v tomto roku využívať v Bratislave a Košiciach najrýchlejšie mobilné pripojenie čo predstavuje asi 8% populácie.

Zároveň výrazne posilní vlastnú 3G sieť a modernizuje 2G. K spusteniu služby na frekvencii 800 MHz dôjde do konca roka 2014. Vo vlaňajšej aukcii Telekomunikačného úradu SR si O2 zaistilo frekvencie potrebné na prevádzku siete štvrtej generácie. V kombinácii s frekvenciami, ktoré už vlastní, má spoločnosť dostatočnú šírku pásma na prevádzkovanie vysokokvalitnej širokopásmovej dátovej siete s celoštátnym pokrytím. Spoločnosť sa v rámci pokrývania LTE sieťou zameriava najmä na oblasti, kde sa nachádzajú zákazníci so zariadeniami schopnými LTE prijímať.

Operátor sa sústredí aj na posilňovanie a rozširovanie vlastnej 3G siete. V prvom polroku rozšírilo a posilnilo svoju sieť v 90 lokalitách. V rámci druhej vlny rozšíri 3G sieť do ďalších 20 lokalít a zároveň posilní signál v ďalších 90 lokalitách. Vzhľadom na to, že počet zákazníkov využívajúcich smartfóny a dátové služby intenzívne narastá, O2 skvalitňuje a zrýchľuje svoju 3G sieť.

Zdroj: Tlačová správa O2

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno