Domov Novinky O2 naďalej posilňuje a rozširuje svoju sieť

O2 naďalej posilňuje a rozširuje svoju sieť

Zdielať

O2_LogoO2 naďalej pokračuje v posilňovaní a rozširovaní svojej siete, ktoré bude prebiehať počas celého roka. Medzi nové lokality pokryté 3G sieťou patria obce Spišský Štvrtok, Machalovce, Jánovce a Tisovec. Rozširovanie 3G siete je dlhodobou stratégiou spoločnosti, pričom O2 v nej chce pokračovať aj naďalej. Čo sa týka posilňovania siete, to je v plnom prúde, dotkne sa takmer 90 lokalít v priebehu celého roka.

Rýchle dáta sú pre O2 jednoznačne prioritou, či už sa jedná o rozširovanie a posilnenie 3G pripojenia alebo rozširovanie pokrytia LTE. V celom minulom roku sme intenzívne pracovali na rozširovaní pokrytia vlastnou 3G sieťou, čo dokazuje prekročenie nášho pôvodného plánu. Kvalita siete je našou dlhodobou prioritou, preto neustále pracujeme na jej rozšírení a posilnení. Naše služby sú v 2G sieti dostupné pre takmer 100% populácie Slovenska, no a koncom vlaňajška sa boli naše služby dostupné v 3G sieti pre 60% populácie Slovenska,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

Mapa_dostupnosti_sluzieb_O2

„Počas minulého roka sme sa tiež zúčastnili aukcie Telekomunikačného úradu Slovenskej republiky, kde sme úspešne získali kľúčové frekvenčné spektrum pre 4G sieť. V kombinácii s frekvenciami, ktoré sme vlastnili už pred aukciou, má naša spoločnosť dostatočnú šírku pásma na prevádzkovanie vysokokvalitnej širokopásmovej mobilnej dátovej siete s vynikajúcou kapacitou a pokrytím. Tento rok jednoznačne zahájime výstavbu,“ dodala Jamrichová.

Zdroj: Tlačová správa O2

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno