Domov Novinky NVIDIA žaluje Qualcomm a Samsung

NVIDIA žaluje Qualcomm a Samsung

Zdielať

nvidia-logo-32V spolkovom štáte Delaware (USA) podala NVIDIA sťažnosť na konkurenciu, ktorú obvinila z toho, že využíva jej sedem patentov bez riadneho platenia licencií. Žalovanou stranou je Qualcomm a Samsung. Patenty sa týkajú unifikovaných shaderov a ich programovanie alebo viac vláknových paralelných výpočtov.

NVIDIA konkrétne hovorí o zneužití patentov v čipoch Snapdragon S4, 400, 600, 800, 801 a 805 s grafikami Adreno. V prípade Exynos je ale žaloba zvláštna, pretože Samsung nevyrába vlastné grafické obvody, ale licencuje si jadrá od Mali a Imagination Technologies PowerVR. Spoločnosti NVIDIA ale zrejme prekážajú SoC ako celok.

Kalifornská spoločnosť priamo ukazuje na predmetné výrobky, ktorými sú telefóny Galaxy S4, S5, Note 3 a novo predstavenej Note 4 a Note Edge. Spor sa týka aj tabletov Galaxy Tab S, Tab 2 a Note Pro.

Čipy Qualcomm sú na viac ako polovici predávaných zariadeniach. Smartfóny Samsungu zase tvorí štvrtinu trhu. Prečo ale spoločnosti prekážajú telefóny a tablety Samsungu využívajúce čipy od Qualcommu a nie porovnateľná konkurencia od Nokie, LG, Sony, HTC a ďalších výrobcov, nie je úplne zrejmé. Niečo ale poukazuje na to, že predajnosť Tegry, hoci nie sú tieto SoC vôbec zlé, sú nízke.

Zdroj: nVidia

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno