Domov Novinky NVIDIA chystá Shield Tablet

NVIDIA chystá Shield Tablet

Zdielať

NVnVidia Shield TabletIDIA chystá tablet pre hráčov mobilných hier, pričom základom je najvýkonnejší štvorjadrový spoločnosti, procesor Tegra K1. Budú tu tiež stereo reproduktory, ku ktorým bude možné pripojiť bezdrôtový ovládač Shield Controller.

Na serveri @evleaks unikol render  herne zameraného tabletu, ktorý má názov NVIDIA Shield tablet. Predaj začne už tento rok 29.júla v USA a 14.augusta v Európskej Únii. Základom je procesor NVIDIA Tegra K1, taktovaný na 2,2 GHz v kombinácii s 2 GB RAM. Použitý osem palcový IPS LCD displej má rozlíšenie 1920×1200 pixelov a pomerom strán 16:10.

Shield_tablet_3

K dispozícii je aj DirectStylus 2 pero a dokúpiteľný ovládač NVIDIA Shield Controller. O zvuk sa postará dvojica stereo reproduktorov na prednej strane. Vzadu sa nachádza 5 MPx fotoaparát s autofokusom a HDR, vpredu tiež 5 MPx fotoaparát s HDR ochudobnený o Autofocus.

Shield_tablet_2
Tablet disponuje slotom na microSD kartu až do veľkosti 128 GB. Je tu aj GPS a GLONASS, G-senzor, kompas, gyroskop a Bluetooth 4.0 LE spolu s Wi-Fi s podporou 5 GHz pásma. Operačný systém Google Android bude vo verzii KitKat. Shield Tablet príde na trh v dvoch verziách: Wi-Fi verzia má 16 GB pamäť a LTE verzia má 32 GB pamäť.

shield_controller_1
Ovládač Shield sa bude pripájať k tabletu pomocou Direct Wi-Fi, alebo microUSB 2.0 kábla, pomocou ktorého sa bude aj nabíjať jeho dobíjateľná vstavaná Li-ion batéria, zatiaľ neznámej kapacity. Tablet je vybavený aj 3,5 mm audio jackom do ktorého si môžeme zapojiť sluchadlá s mikrofónom. Ovládač by mal byť kompatibilný aj s hernou konzolou NVIDIA Shield Portable.

shield_controller_2
NVIDIA sa snažila ovládač Shield urobiť čo najlepším nástrojom na hry. Mala by byť polovičná oproti bežným Bluetooth ovládačom pričom aj prenos dát je niekoľko násobne vyšší. Procesor NVIDIA Tegra K1 ponúka veľmi vysoký výkon, ktorý Shield Tablet umiestňuje na vrchol výkonu Android zariadení. V grafe je porovnanie výkonu s konkurenčnými procesormi Snapdragon 800 a Apple A7 vo vybraných benchmark aplikáciách a je vidieť že konkurencia to nebude mať ľahké.

Shield_tablet_5

Tegra K1 ponúka vysoký grafický výkon a zároveň podporuje aj najnovšie grafické rozhrania ako OpenGL ES 3.1, OpenGL 4.4, DirectX 12 či Google AEP. Tiež plne podporuje teseláciu a CUDA 6.0. Vybavenosť Tegry K1 NVIDIA prirovnáva k high-end grafickej karte GeForce Titan.

shield_tablet_6

NVIDIA Shield Tablet má stáť 299 dolárov vo Wi-Fi verzii a 399 dolárov v LTE verzii. Za Shield Controller si priplatíte 59 dolárov. Obal Shield Tablet Cover má byť za cenu 39 dolárov.

Zdroj: evleaks,VideoCardz

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno