Domov Novinky NSA môže nainštalovať spyware do všetkých iPhonov

NSA môže nainštalovať spyware do všetkých iPhonov

Zdielať

Stop-Watching-Us-Gets-Over-100K-Signatures-Against-NSA-SurveillanceUniknutý dokument NSA dokazuje, že agentúra je schopná ľahko nasadenie spywaru na všetkých telefónoch iPhone a môžu mať prístup k užívateľským dátam, vrátane SMS správ, kontaktov a umiestnenia.

Ešte desivejšie je, že NSA môže vzdialene pristupovať k iPhone kamere a mikrofónu, ktorý je napadnutý spywarom. Podľa uniknutých informácii, iniciatíva, ktorá začala v októbri 2008 bola pomenovaná DROPOUT JEEP. Dokument vykresľuje to, že NSA by potreboval fyzický prístup k zariadeniu, aby mohol nainštalovať softvér.

NSA doc

Avšak nemecký časopis Der Spiegel, ktorý tiež publikoval dáta DROPOUT JEEP, je presvedčený, že NSA dostane nový iPhone ešte pred tým, ako je vydaný spotrebiteľom aby nainštaloval spyware. Ešte horšia, bola špekulácia od Edwarda Snowdena, ktorá naznačuje, že Apple dal povolený prístup NSA do svojich výrobkov. Správa bola ohlásená Jacobom Applebaumom, ktorý mal podrobnejšiu prednášku o DROPOUT JEEP a stave mobilného spywaru dnes. Môžete si ju pozrieť TU.

Je to dosť otrasné si myslieť, že NSA sa infikuje do iPhone, bez toho, aby si toho bol Apple vedomý. Je to ešte  o to horšie, ak Apple pomáha americkej vláde špehovať svojich zákazníkov.

Zdroj: GSMarena

Zdielať
Predchádzajúci článokLG údajne predal 3 milióny smartfónu G2
Nasledujúci článokAndroid 4.4 príde na 10 MicroMax smartfóny
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno