Domov Novinky Nový Wi-Fi prístupový bod D-Link nabitý firemnými funkciami

Nový Wi-Fi prístupový bod D-Link nabitý firemnými funkciami

Zdielať

D-Link rozširuje svoje portfólio firemných Wi-Fi prístupových bodov o nový model DAP-2230. Pracuje v pásme 2,4 GHz podľa štandardu 802.11b/g/n s maximálnou prenosovou rýchlosťou 300 Mbps. Je určený predovšetkým pre kancelárie, malé a stredné firmy, reštaurácie, školy, penzióny a hotely.

D-Link DAP-2230 01

Zaujme svojim dizajnom, priaznivou cenou a rozsiahlou sadou funkcií určených pre firemných zákazníkov. Prístupový bod je vyhotovený v bielom matnom prevedení s dvoma 3 dBi vstavanými anténami. Vďaka modernému vzhľadu a malým rozmerom len 129×129×29 mm je možné ho použiť naozaj takmer všade bez toho, aby zasahoval do prostredia alebo vzbudzoval pozornosť. DAP-2230 môžete položiť na stôl, na poličku alebo pripevniť na stenu, strop alebo na stropný podhľad pomocou montážneho držiaku, ktorý je súčasťou balenia.

Jednotku je možné k držiaku uzamknúť a predísť tak krádeži pri použití napr. vo verejných priestoroch. Pripojenie do siete je zabezpečené pomocou 10/100M RJ-45 portu, ktorý sa nachádza na spodnej strane prístupového bodu a stará sa aj o jeho napájanie podľa štandardu PoE 802.3af. Prístupový bod má štyri prevádzkové módy – prístupový bod, bezdrôtový klient, WDS bridge a opakovač (repeater). Disponuje rozsiahlou sadou “Enterprise class” funkcií vrátane podpory IPv6.

D-Link DAP-2230 02

Bezdrôtový prenos je možné šifrovať pomocou WEP, WPA/WPA2 Personal, WPA/WPA2 Enterprise a 802.1x autentizácie. Pomocou Multiple-SSID a VLAN môžete vytvoriť a oddeliť až osem virtuálnych sietí. Pri každom SSID je možné naplánovať vysielanie len v určité dni a konkrétny čas. Vstavaný Captive portál zabezpečuje overovanie používateľov cez webovú stránku, pomocou mena a hesla alebo pomocou prístupových kódov vygenerovaných používateľom priamo v rozhraní tohto prístupového bodu, s nastaviteľnou dobou platnosti.

Okrem vstavaného RADIUS serveru možno používateľa overovať aj cez externý RADIUS, LDAP alebo POP3 server. Riadenie a obmedzenie šírky pásma sa dá nastaviť na celý prístupový bod, na každej SSID alebo pre jednotlivých Wi-Fi klientov. Filtre podľa MAC alebo IP adries a izolácia klientov zvyšujú bezpečnosť siete. Funkcie QoS, WMM (Wireless Multi Media) a IGMP Snooping umožňujú kvalitný prenos multimediálnych služieb vrátane VoIP a streamovaného multicast videa.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno