Domov Novinky Nový Surface 3 od Microsoftu predstavený

Nový Surface 3 od Microsoftu predstavený

Zdielať

Microsoft sa už dávnejšie pohrával s myšlienkou nástupcu Surface rady, dlho sa šepkalo o Surface Mini, no projekt bol zrušený iba pár dni pred plánovaným uvedeným. A tak sme namiesto toho dostali iba Surface Pro 3, nepochybne skvelý stroj no pre veľa ľudí príliš drahý. To sa dnes zmenilo a Microsoft oficiálne predstavil Surface 3.

Microsoft Surface 3 01

Surface používa ako základ nový procesor Intel Atom X7, ktorý má lepší čip a ide o najvýkonnejší procesor v rodine Atom. Procesor dopĺňa operačná pamäť vo veľkosti 2 alebo 4 GB RAM a 64 alebo 128 GB SSD. Pamäť je rozšíriteľná aj micro SD slotom.

Microsoft Surface 3 02

Zariadenie disponuje 10,8“ displejom s  Full HD rozlíšením a pomerom strán 3:2 vhodnejším pre tabletové použitie. Microsoft teda opustil 16:9 použité v predošlých Surface a Surface 2. Nový Surface 3 naštastie Microsoft vybavil plnohodnotným Windowsom 8.1.

Microsoft Surface 3 03

Tým poslal do zabudnutia Windows RT pre ARM zariadenia, ktorý bol dopredu odsúdený na neúspech vďaka svojej neschopnosti spúšťať klasické 32-bitové Windows aplikácie. Najlacnejšia verzia by mala byť dostupná na predobjednávku od dnes za sumu 499 dolárov. Dostupnosť u nás je zatiaľ neznáma.

Zdroj: Techspot, WindowsCentral

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno