Domov Novinky Nový rad televízorov Toshiba L74

Nový rad televízorov Toshiba L74

Zdielať

Toshiba-55L7400_1Spoločnosť Toshiba Europe oznámila uvedenie nového radu televízorov L74. Nové Full HD 3D televízory v sebe kombinujú inovácie v podobe vyššej kvality zvuku i obrazu a inteligenciu pokročilých služieb Smart TV Cloud.

Televízory L74 zaujmú na prvý pohľad krásnym nadčasovým dizajnom. Boli navrhnuté tak, aby maximálne uspokojili sluch aj zrak diváka. Ich srdcom je procesor Dual-Core Engine, vďaka ktorému ponúkajú bohatší zvukový zážitok, čistejšie dialógy a jasnejší obraz, ktorý vás pohltí svojím 3D priestorom. Iste si obľúbite ponuku relácií vybraných na základe vašich osobných preferencií. Televízory radu L74 sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú zážitok s dávkou inteligencie. Boli vyvinuté tak, aby sa stali ústredným bodom akejkoľvek domácnosti. K dispozícii sú v troch rôznych uhlopriečkach obrazovky až do 140 cm (55″).

Vysoko kvalitný displej, ktorý využíva tenké Direct LED podsvietenie, ožíva vďaka osvedčenému enginu CEVO Picture od Toshiby. Rad L74 má oveľa ostrejší a výraznejší obraz s až o 75% vyšším jasom oproti predchádzajúcim modelom, a to vďaka novému systému podsvietenia v kombinácii s procesorom s novou technológiou obnovy obrazu. S týmto pokročilejším spracovaním obrazu došlo tiež k zvýšeniu palety zobrazených farieb, ktoré prináša väčšiu hĺbku detailov aj bohatší obraz. Vďaka procesoru CEVO s novou technológiou obnovy obrazu je televízor schopný prijať vysielané komprimované snímky a dostane ich späť do ich pôvodného stavu tým, že obnoví informáciu o farbe a jasu, ktorá sa obvykle stratí počas záznamu. Toto vylepšenie spoločne s vysokým jasom obrazu a širším spektrom zobrazovaných farieb prináša používateľom televízorov radu L74 podstatne lepší zážitok pri sledovaní. Obraz je znateľne jasnejší a televízory vykreslia všetky podrobnosti do posledného detailu.

Toshiba-55L7400_2So službami Smart TV Cloud dostupnými v televízoroch radu L74 je rozhranie ešte inteligentnejšie a vyhovuje individuálnym potrebám jednotlivých používateľov. Dôvodom sú predovšetkým inovatívne funkcie, ako je MediaGuide Replay alebo modernizované používateľské rozhranie. Namiesto odporúčaní na základe súčasných všeobecných trendov sledovanosti navrhne nová unikátna televízna služba MediaGuide Replay od Toshiby používateľovi na sledovanie relácie podľa toho, aké sledoval a nahrával v minulosti. Tento obsah a ten, ktorý je považovaný za podobný, sa potom automaticky nahráva podľa jednotlivých osobnostných profilov. Jednotliví rodinní príslušníci sa tak môžu prihlásiť k svojmu vlastnému osobnému zábavnému kanálu. Vďaka tomu im už nikdy neunikne obľúbený film alebo epizóda seriálu.

Funkcia PVR (Personal Video Recording) umožňuje ľahký prístup k funkciám, ako je nahrávanie jedným dotykom, Timeshift, nahrávanie podľa EPG alebo odporúčané relácie. Geniálnou funkciou je možnosť pozastavenia živého televízneho vysielania napríklad pri telefónnom hovore. PVR medzitým zaznamená zvyšok programu, ktorý si môže používateľ neskôr pustiť od miesta, kde so sledovaním relácie skončil. Vďaka integrovanej službe Twitter môžu používatelia sledovať aktuálne témy a trendy priamo na televízore v reálnom čase. Televízory radu L74 ponúkajú aj aplikácie s populárnymi poskytovateľmi obsahu a služieb, ako napríklad YouTube a najrôznejšie hudobné, spravodajské a zábavné služby.

Toshiba-55L7400_3

Televízory L74 sú vybavené novým dvojjadrovým Engine procesorom, ktorý im poskytuje vyšší výkon pre plynulejší multitasking a rýchlejší chod kľúčových aplikácií pre lepší používateľský zážitok. Majú vysoké rozlíšenie Full HD 1080p s podporou technológie AMR+ 1500 (Active Motion & Resolution), ktorá zaisťuje ostrý, jasný, kvalitný a plynulejší obraz v rýchlych scénach pri športe alebo v akčných filmoch. S televízormi L74 preniknete do sveta 3D. Umožnia vám sledovať filmy a televízne programy v realistickej hĺbke so živými detailmi. Akýkoľvek dvojrozmerný obsah môžete previesť do 3D, takže si teraz vychutnáte svoje video zbierky alebo streamované videá v realistickom podaní.

Televízory L74 ponúkajú viac možností pripojenia pre jednoduchšie zdieľanie a púšťanie obsahu. Viac portov HDMI umožňuje jednoduché pripojenie notebooku, hernej konzoly, Blu-ray prehrávača alebo set-top boxu. S využitím USB portov máte možnosť pozerať obsah priamo z úložného zariadenia. Rad L74 umožňuje tiež prehrávanie multimédií z domácej siete. Vďaka tomu môžete sledovať filmy a iné médiá z ľubovoľného počítača pripojeného k domácej sieti. So vstavanou technológiou Intel WiDi pre bezdrôtový prenos obrazu máte možnosť posielať obraz na televíziu z ľubovoľného kompatibilného notebooku.

Televízory Toshiba L74 budú v Európe dostupné počas druhého štvrťroka 2014.

 

Rad televízorov Toshiba L74:

Rozlíšenie: Full HD, 1920×1080 pixelov, tenké Direct LED, pasívna 3D technológia
Technológia: AMR+ 1500 (Active Motion & Resolution)
Služba: Smart TV Cloud s internetovým prehliadačom a funkciami MediaGuide Replay a Personal Video Recording
Možnosti pripojenia: 4×HDMI (vrátanie 1× HDMI s podporou MHL), 2×USB, počítačový vstup, zabudovaná Wi-Fi, HDMI-CEC, Intel WiDi, technológia Wireless Display
Zvuk: CEVO Audio s technológiou separácie zvuku, funkcia DTS Premium Sound, DTS Express 5.1 a Dolby Digital Plus, dva 15W reproduktory
Procesor: dvojjadrový Engine
Funkcia: Resolution+
Toshiba AppsConnect
Prehrávanie multimédií: USB/HDD/domácej siete
Prevedenie: matne čierna farba, úzky čierny rámček a pieskovaný strieborný kovový stojan
Uhlopriečky obrazu: 140 cm (55″), 120 cm (47″) a 107 cm (42″)
Tunery: DVB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, HbbTV, analogový

Zdroj: Tlačová správa Toshiba

Zdielať
Predchádzajúci článokAko správne vybrať telefóny pre ženy?
Nasledujúci článokLenovo predstavilo 7, 8 a 10 palcové tablety
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno