Domov Novinky Nový Nexus 7 dostupný už aj na Slovensku

Nový Nexus 7 dostupný už aj na Slovensku

Zdielať

Nexus_7_2013_01Pred rokom predstavili spoločnosti ASUS a Google prvého zástupcu tabletov Nexus 7.  Dňa 2. septembra bude na slovenskom trhu dostupná jeho druhá generácia. Obsahuje i zabudované bezdrôtové nabíjanie a má najostrejší obraz medzi 7-palcovými tabletmi. Nexus 7 opäť stanovuje nové štandardy mobilných zariadení.

Tablet vyniká najostrejším obrazom medzi tabletmi, je ľahší, tenší a výkonnejší ako jeho predchodca. Nový Nexus 7 sa bude predávať s najnovšou verziou operačného systému Android Jelly Bean 4.3 a predinštalovanými Google aplikáciami, ktoré sú navrhnuté pre cloudové využitie.

Spoločnosti ASUS a Google uviedli na slovenský trh nový Nexus 7, 7-palcový Android tablet s najostrejším obrazom medzi tabletmi a zabudovaným bezdrôtovým nabíjaním, ktoré eliminuje pripájanie pomocou káblov. Nový Nexus 7 bol navrhnutý tak, aby ponúkol to najlepšie od Googlu, a to v malom, elegantnom prevedení, ktoré ideálne padne do ruky. Tablet je pokračovaním úspešnej spolupráce medzi spoločnosťami ASUS a Google, ktorú začal pôvodný Nexus 7 v roku 2012.

„Sme nadšení, že po úspechu prvého tabletu Nexus 7 pokračujeme v partnerstve s Googlom,” povedal prezident spoločnosti ASUS, Jonney Shih. „Nový Nexus 7 ponúka používateľom najnovšie mobilné technológie a stanovuje nové štandardy pre tablety.”

„Spoločne s ASUSom sme vylepšili to, čo si používatelia na pôvodnom Nexuse 7 najviac obľúbili,” povedal Sundar Pichai, Senior Vice President pre Android, Chrome a Apps v spoločnosti Google. „Nexus 7 je teraz tenší, ľahší a rýchlejší, má obrazovku s najvyšším rozlíšením medzi 7-palcovými tabletmi. Či už sedíte doma, v kaviarni alebo na letisku, nový Nexus 7 vám poslúži ako výkonné a prenosné zariadenie na to, čo potrebujete. ”

Nexus_7_2013_03

Bezkonkurenčná ostrosť a vynikajúce portabilita

Vďaka jasnému, 7-palcovému Full HD displeju s viac ako 2,3 miliónmi pixelov a 323ppi (pixels-per-inch, počet pixelov na palec), ponúka nový Nexus 7 výnimočnú kvalitu obrazu v aplikáciách a hrách. Technológia ASUS TruVivid vylepšuje ostrosť a jas displeja,  IPS panel zabezpečuje široké, 178-stupňové pozorovacie uhly. Technológia Corning Glass odolá škrabancom a telo nového Nexusu 7 je aj napriek robustnosti hrubé iba 8,65 mm a váži 290 g. Vďaka tomu sa nový tablet lepšie prenáša ako bežná brožovaná kniha.

Nexus 7 je poháňaný štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon S4 Pro. Spoločne s operačnou pamäťou 2GB RAM poskytuje výborný výkon a vynikajúci zážitok z mobilného hrania pri zachovaní až 10 hodinovej výdrže batérie. Kvalita ozvučenia je vylepšená technológiou Cingo od spoločnosti Fraunhofer, tvorcov formátu MP3.

Nový Nexus 7 je ideálny na video komunikáciu prostredníctvom služby Google Hangouts. Predná i zadná kamera dokážu zachytiť čisté fotografie, videá a 360-stupňové panorámy, ktoré je ihneď možné zdieľať v službe Google+. Nový model je tiež vybavený dual-band Wi-Fi adaptérom a voliteľnou podporou 4G LTE pripojenia, ktoré umožňuje streamovanie videa v HD rozlíšení, plynulé prezeranie internetu a rýchle sťahovanie súborov.

Nexus_7_2013_02

Prvé zariadenie s Androidom Jelly Bean 4.3

Nový Nexus 7 je prvým tabletom, ktorý sa predáva s Androidom 4.3, najnovšou verziou populárneho  mobilného operačného systému. Tablety sú ideálne na zdieľanie s inými ľuďmi, Android 4.3 prináša obmedzenie profilov, čo napr. umožní rodičom obmedziť prístup detí k obsahu pre dospelých.

Tablety nájdu využitie aj v obchodoch, kde tieto zariadenia pomôžu zobraziť informácie o produktoch, prípadne ako prístroje, cez ktoré je možné nakupovať. Android 4.3 podporuje tiež technológiu Bluetooth Smart, ktorá umožňuje prepojiť mobilné aplikácie s inými zariadeniami, ako sú napr. fitness senzory.

Nexus 7 má predinštalované Google aplikácie — Chrome, Mapy, YouTube a Hangouts, ktoré sú navrhnuté pre cloudové využitie, takže všetko jednoducho funguje naprieč viacerými zariadeniami.

DOSTUPNOSŤ & CENA

Nový Nexus 7 sa začne predávať na Slovensku od 2. septembra 2013 v dvoch verziách. Nexus 7 16GB s Wi-Fi bude dostupný za odporúčanú koncovú cenu 259 eur s DPH a Nexus 7 s 32GB úložiskom, Wi-Fi a LTE za cenu 369 eur s DPH.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Asus Nexus 7 II 16GB WiFi poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Asus Nexus 7 II 32GB 3G poskytuje server Heureka.sk

ŠPECIFIKÁCIA

Nexus 7 (2013)
  • Android 4.3 Jelly Bean
  • 7-palcový viacdotykový displej s rozlíšením 1920 x 1200 Full HD (323ppi)
  • ASUS TruVivid technológia
  • Qualcomm Snapdragon S4 Pro procesor
  • Úložisko až do veľkosti 32GB
  • Dual-band Wi-Fi a voliteľné 4G LTE
  • 114 x 200 x 8.65 mm
  • 290g (Wi-Fi) / 299g (LTE)

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno