Domov Novinky Nový displej pre smart hodinky s nízkou spotrebou

Nový displej pre smart hodinky s nízkou spotrebou

Zdielať

Tri spoločnosti Sony, Toshiba a Hitachi sa spojili a vytvorili spoločnosť Japan Display, ktorá je jedným z najväčších výrobcov displejov. Tentoraz predstavili displej pre inteligentné telefóny, ktoré majú spotrebu len na úrovni okolo 0,5% dnešných LCD displejov, čo by radikálne dokázalo zlepšiť výdrž hodiniek, ktoré dnes veľakrát vydržia len niekoľko hodín.

jdi displej

Tento displej je založený na reflektívnej LCD technológií, ktorá pre každý pixel obsahuje tri subpixely, každý s inou farbou. Na rozdiel od bežných displejov využíva okolité svetlo a nepotrebuje teda vlastné podsvietenie. Tieto subpixely obsahujú dva filmy, medzi ktorými sa nachádza vzduchová medzera.

Úplným priblížením týchto filmov sa svetlo neodráža (vznikne čierna) a úplným oddialením sa farba odráža (vznikne biela). Touto technológiou sa dajú zobraziť všetky možné farby a to len vďaka odrazu okolitého svetla. Má to ale aj nevýhodu, kedže v tme je okolité svetlo na takmer nulovej úrovni, čo znemožňuje zobrazovanie na tomto displeji.

Zdroj: AndroidAuthority

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno