Domov Novinky Nový ASUS RT-N18U prináša prenosové rýchlosti 600 Mbps

Nový ASUS RT-N18U prináša prenosové rýchlosti 600 Mbps

Zdielať

ASUS RT-N18U 01ASUS začal na našom trhu predávať výkonný bezdrôtový router RT-N18U určený pre prevádzku v pásme 2,4 GHz v rámci Wi-Fi sietí štandardu 802.11 n. Zariadenie dosahuje prenosové rýchlosti 600 Mbps a obsahuje inteligentnú bezdrôtovú technológiu zaisťujúcu väčší dosah signálu. Okrem funkcie routeru nahrádza ešte ďalšie tri režimy – prístupový bod, range extender a režim media bridge pre káblové pripojenie k internetu.

Router je vybavený rozhraním USB 3.0 aj USB 2.0 a tiež portom Gigabit Ethernet. Novinka sa predáva za 72,99 eur s DPH a je vhodná pre náročnejších používateľov, ktorí požadujú čo najväčšiu priepustnosť bezdrôtového pripojenia v pásme 2,4 GHz.

Srdcom routeru RT-N18U je výkonný a pritom úsporný procesor ARM Cortex-A9 s frekvenciou 800 MHz, ktorý zaisťuje vysokú rýchlosť a výkon. Flash pamäť s kapacitou 128 MB a 256 MB pamäte DDR3 RAM umožňujú až 300 tisíc súbežných dátových relácií, čo príde vhod pri multimediálnych aplikácií, či pri hraní online hier a zdieľanie súborov. O rýchle, spoľahlivé a stabilné pripojenie sa stará technológia ASUS AiRadar, ktorá spája zosilnenie signálu, RF ladenie a univerzálne funkcie pre zmenu tvaru vyžarovacieho diagramu (beamforming).

ASUS RT-N18U 02

Okrem predvoleného režimu bezdrôtového routeru ponúka router ďalšie tri prevádzkové režimy. Režim Range extender (zariadenie pre rozšírenie bezdrôtového pokrytia) umožňuje zlepšiť pokrytie signálom u súčasného bezdrôtového routeru, režim prístupového bodu (AP) ocenia používatelia, ktorí chcú rozšíriť možnosti existujúceho káblového pripojenia o bezdrôtovú sieť, a režim Media bridge je určený pre zariadenie využívajúce káblové pripojenie k internetu, napríklad herné konzoly alebo televízory.

Dvojica portov USB – jeden port USB 2.0 na zadnej strane a jeden port SuperSpeed ​​USB 3.0 na prednej strane – umožňuje ľahko zdieľať tlačiareň alebo 3G/4G pripojenie. Po pripojení úložného zariadenia cez rozhranie USB je možné využiť aj vysokorýchlostné zdieľanie súborov alebo hudby a streamovať HD videa.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Asus RT-N18U poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno