Domov Novinky Nové modely práčok Samsung Eco Bubble sú ešte úspornejšie

Nové modely práčok Samsung Eco Bubble sú ešte úspornejšie

Zdielať

Samsung_WF80F5E2U2W-LE_02Spoločnosť Samsung, popredný výrobca a oceňovaný inovátor spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov, uvádza na slovenský trh nové modely práčok z úspešného radu Samsung Eco Bubble. Všetky sa radia do kategórie energetickej úspornosti A+++. Modely s kapacitou bubna na 7 kg bielizne dokonca dosahujú priemernú ročnú spotrebu elektrickej energie len 122 kW/h, čo je o 30 % nižšia spotreba, ako vyžaduje trieda A+++.

„Uvádzané modely Eco Bubble sú najnovšie vybavené digitálnym invertorovým motorom, ktorý je úsporný, tichý a vykazuje dlhú životnosť. Oproti klasickým motorom je už bezuhlíkový, a tak dochádza pri praní k nižšiemu treniu, a teda aj k nižšiemu hluku a vibráciám,“ vysvetľuje Kateřina Holíková, produktová manažérka kategórie práčok v spoločnosti Samsung, a dodáva: „Nižšie trenie znamená tiež nižšie opotrebovanie súčastí práčky, preto Samsung garantuje na digitálny invertorový motor záruku 10 rokov.“

Nové modely rozširujú existujúce portfólio práčok Samsung vybavených unikátnou technológiou Eco Bubble, ktorá si získala už mnoho priaznivcov aj odborných ocenení. Napríklad model WF70F5E0W2W/LE bol nedávno ocenený známkou dobrá kvalita v teste spredu plnených práčok realizovaného časopisom dTest.

Samsung rozširuje portfólio spredu plnených práčok o nové modely s kapacitou na 7 a 8 kg bielizne. Práčky na 7 kg bielizne s obyčajnou ročnou spotrebou 122 kWh patria k najúspornejším na trhu. Samozrejmosťou je technológia Eco Bubble, digitálny invertorový motor so zárukou 10 rokov a mnoho ďalších inovatívnych funkcií.

Práčky Samsung s technológiou Eco Bubble používajú inovatívny spôsob prania. Už od samotného začiatku cyklu vytvára zmiešanie vody, pracieho prostriedku a následného vstrekovanie vzduchu bohatý penový vankúš. Takto vzniknutá aktívna pena preniká do tkanín oveľa rýchlejšie, hlbšie a rovnomernejšie, takže zaručuje perfektné vypranie aj na nízkej teplote.

Samsung_WF70F5E2U2W-EC_01

Vyskúšať môžete napríklad program Super Eco 15 °C, ktorý je maximálne úsporný a šetrný ku tkaninám, alebo program Bavlna 60 °C, ktorý na rozdiel od bežných práčok trvá iba 135 minút, teda takmer o hodinu menej.

„Užívateľsky veľmi cenené je špeciálne keramické výhrevné teleso, ktoré je menej náchylné k vápenným usadeninám a hromadeniu ďalších látok na povrchu. Preto u neho nedochádza k postupným stratám funkčnosti a nárastu spotreby energie v priebehu životnosti práčky,“ hovorí Kateřina Holíková.

Nielen oblečenie si zaslúži žiarivú čistotu, ale aj práčka. Otočením ovládača práčok Samsung Eco Bubble do polohy Ekologické čistenie bubna môžete vyčistiť bubon rovnako jednoducho, ako keď periete. Tento ekologický čistiaci cyklus odstráni drobné zvyšky pracieho prostriedku a nečistôt bez agresívnych chemikálií. Práčka Samsung Eco Bubble sa dokonca s čistením sama pripomenie po každých 40 praniach.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno