Domov Novinky Nová vlajková loď Honor 8 vstupuje na náš trh

Nová vlajková loď Honor 8 vstupuje na náš trh

Zdielať

Značka smartfónov Honor na náš trh oficiálne uviedla novú vlajkovú loď, Honor 8. Dizajnový telefón bol predstavený vo štvrtok 25. 8. v Štokholme. Honor 8 s 5,2“ Full HD displejom má duálny fotoaparát, rýchlu čítačku odtlačkov prstov, NFC, 32GB alebo 64GB internú pamäť alebo 4GB operačnú pamäť.

Honor 8 01

Poteší tiež lákavá cena 409 eur a trojmesačná záruka na bezplatnú výmenu náhodne poškodeného displeja. Honor 8 s elegantne zaoblenými rohmi je doteraz najkrajším telefónom, ktorý značka vyrobila. Prednú časť dopĺňa moderný sklenený chrbát s 3D efektom využívajúcim prirodzené svetlo k vytváraniu efektných odleskov. Telefón na trh vstupuje v troch základných farbách – v bielej, antracitovo čiernej a netradičnej zafírovej modrej. Verzia telefónu s vyššou pamäťou (64 GB) má potom farbu zlatú.

Honor 8 02

Honor 8 má jemný 5,2“ Full HD displej s rozlíšením 1920×1080 px a 2.5D efektom. Vývojári kládli dôraz na vysoký kontrast a verné zobrazenie farieb. Čitateľnosť displeja je na vysokej úrovni aj za prudkého slnka. K mobilu dostanú navyše zákazníci neobvyklú trojmesačnú záruku pre prípad náhodného poškodenia displeja, napríklad pri páde telefónu na zem. Vďaka svojmu rozmeru a spracovaniu sa telefón pohodlne ovláda jednou rukou.

Honor 8 03

Po vzore svojho predchádzajúceho modelu, Honoru 6 Plus, značka opäť vsádza na duálny zadný fotoaparát. Aj tentokrát sa jedná o kombináciu dvoch 12MPx snímačov, teraz však jeden fotí v RGB, druhý monochromaticky. Výsledná fotografia sa vyznačuje vyšším dynamickým rozsahom. Pri vytváraní snímok je tiež možné využívať efektu širokej clony, teda čiastočného rozostrenia vybraných oblastí fotografie. Telefón tiež disponuje rýchlejším a presnejším laserovým ostrením.

Honor 8 04

Šošovky sa skladajú zo šiestich optických elementov. Hlavnú dvojicu fotoaparátov dopĺňa predná 8MPx selfie kamera. Rovnako ako niekoľko predchádzajúcich modelov využíva Honor 8 čítačku odtlačkov prstov, teraz však kombinovanú s inteligentným tlačidlom smartkey. Čítačka odtlačkov prstov umožňuje telefón bezpečne odomknúť za 0,4 sekundy, ale jednotlivým gestám možno priradiť ďalšie možnosti ovládania.

Honor 8 05

Patrí medzi nich napr. stiahnutie notifikačnej lišty a jej zmazanie, vytvorenie fotografie a videa, prijatie alebo odmietnutie hovoru, ovládanie alarmu alebo listovanie v galérii. SmartKey umožňuje napríklad ovládať svietidlo, fotoaparát alebo dokáže spustiť používateľom zvolené aplikácie. Smartfón poháňa osemjadrový procesor HiSilicon Kirin 950, k vysokému výkonu napomáha 4GB RAM. Interná pamäť telefónu má v základnej verzii 32 GB, vo vyššej zlatej verzii dokonca 64 GB.

Honor 8 06

Pamäť je možné rozšíriť pomocou microSD karty až na 128 GB. Telefón podporuje aj dual SIM, dlhú výdrž telefónu zabezpečí batéria s kapacitou 3000 mAh. Výdrž batérie telefónu vylepšuje aj systém energetickej správy SmartPower 4.0. Mobil podporuje NFC. Novinkou je využitie novšieho USB-C rozhrania. Samozrejmosťou je plná podpora LTE vo všetkých lokálnych pásmach. Nový telefón beží na Androide 6.0 Marshmallow s používateľskou nadstavbou EMUI 4.1.

Honor 8 07

Honor 8 bude naviac ďalšie dva roky získavať automatické aktualizácie softvéru. Na Slovensku štartujú predobjednávky už dnes, vo štvrtok 25. augusta o 20:00 hod. Cena za základnú 32GB verziu bude 409 eura, verzia s 64GB pamäťou bude stáť 449 eur. Telefón bude možné zakúpiť u predajcov Alza.sk, Nay Elektrodom, Datart, Mall.sk a tiež u O2 Slovensko.

Zdroj: Honor, GSMarena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno