Domov Novinky Nokia X2 prichádza

Nokia X2 prichádza

Zdielať

Android-Nokia-XMicrosoft Devices dnes predstavil nový smartphone Nokia X2, ktorý nadväzuje na predchádzajúci model X. Stále si zachováva nízku cenu, ale novo prichádza s upraveným dizajnom a vylepšenými hardvérovými parametrami. Aj napriek tomu s ňou bude cieliť predovšetkým na nenáročných používateľov.

Hnacím motorom sa v tomto prípade stal dvojjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 200 s taktom 1,2 GHz, ktorý dopĺňa 1 GB RAM. O zobrazovanie sa stará 4,3″ LCD displej s ClearBlack technológiou (800×480 px, 217 ppi). Na zadnej strane nájdeme 5 MPx fotoaparát s prisvetľovacou diódou, nad displejom má svoje miesto VGA. Rozmery sú 121,7×68,3×11,1 mm, hmotnosť je 150 gramov. Vo výbave ďalej nájdeme 4 GB interná pamäť, slot na microSD karty, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS, GLONASS a 3,5 mm výstup pre pripojenie slúchadiel. Akumulátor má dobrú kapacitu 1800 mAh. Model X2 beží na operačnom systéme Android 4.2.2, ktorý je maskovaný pod názvom Nokia X Software Platform 2.0.Nokia X2 Dual SIM OneDrive

Používatelia si novo môžu vybrať z troch typov ovládania: farebná Home obrazovka s dlaždicami, ktorých veľkosť je možné meniť; Fastlane s rýchlym prístupom k nedávno použitým aplikáciám a najbližším udalostiam v kalendári; a nový zoznam aplikácií (inšpirovaný telefóny Lumia), ktoré si môžu pripnúť na domovskú obrazovku. sťahovateľná karta notifikácií umožňuje ľuďom rýchly pohľad na možnosti pripojenia, rovnako ako dôležité informácie napríklad o dostupných aktualizáciách. Okrem klávesy Späť novo nájdeme pod displejom i senzorové tlačidlo Domov.

Nokia X2 Dual SIM apps

Nokia X2 sa začne celosvetovo predávať v júli za 99 eur a dostupná bude v žiarivo oranžovej, čiernej a zelenej farbe, neskôr dorazí žiarivo žltá, biela a matne tmavošedá. Ako prvý sa objaví variant s dvoma slotmi na SIM kartu (GSM/3G/HSPA+), neskôr v priebehu roka by sme sa mali dočkať aj verzia s jedným slotom na SIM. Dodávame, že staršie Nokie X, nedostanú update na Nokia X SW Platform 2.0.

Zdroj: Nokia 

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno