Domov Novinky Nokia je späť v hre, predstavila nový smartfón Nokia 6

Nokia je späť v hre, predstavila nový smartfón Nokia 6

Zdielať

Vyzerá to tak, že Nokia sa opäť vracia na trh so smartfónmi. Už je to nejaký ten piatok, čo bola predstavená ich posledná Lumia s operačným systémom Windows Phone. Nokia predala výrobu telefónov Microsoftu, avšak teraz prichádza na scénu s jej vôbec prvým telefónom s operačným systémom Andriod. Privítajte medzi nami Nokiu 6.

Nokia 6 prichádza s 5,5“ displejom a Full HD rozlíšením, čo pri tejto veľkosti displeja činí 403 ppi. Pod displejom sa nachádza hardverové tlačítko v ktorom je integrovaný snímač odtlačkov prstov. V tele telefónu tiká Qualcomm Snapdragon 430, osemjadrový procesor taktovaný na 1,4 GHz. Pamäť telefónu s veľkosťou 64GB a možnosťou rozšírenia pomocou microSD kariet.

Čipsetu sekunduje 4GB operačná pamäť a táto kombinácia radí „šestku“ do vyššej strednej triedy. Foťák s rozlíšením 16 MPx dokáže nahrávať Full HD video a pri horších svetelných podmienkach využijete aj duálny LED blesk. Veľmi oceňujeme aj hardvérové tlačidlo spúšte. Predná kamera dostala rozlíšenie 8 MPx. Mnoho používateľov ocení aj podporu dvoch nanoSIM kariet.

Výborný zvuk určite zabezpečia reproduktory Dolby Atmos, prípadne môžete využiť 3,5 mm audio jack. Sme radi, že Nokia „nejde s dobou“ a že klasický audio jack ponechala. Toto všetko bude napájané 3000 mAh batériou ktorý si však žiaľ sami nevymeníte a ktorá bude poskytovať priemernú výdrž pri bežnom využívaní.

Čerešničkou na torte je operačný systém na ktorom tento prístroj pobeží a to Android 7.0 Nougat. Vyzerá to veľmi lákavo, Nokia do prvého Android smartfónu dala naozaj vyberavé kúsky hardvéru, ktoré zabalila do veľmi krásneho kovového tela. Uvidíme, ako sa tejto novinke bude dariť pri vydaní na trh.

Zdroj: AndroidCentralTechhindi

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno