Domov Novinky Nokia sa vracia späť do hry

Nokia sa vracia späť do hry

Zdielať

iOS-vs-Android-vs-WPVojna medzi operačnými systémami medzi iOS, Android a Windows Phone je citeľná. Tento boj zatiaľ vyhráva Android, ktorý sa teší svojej popularite. Teraz to vyzerá tak, že Apple s iOS má konkurenciu v podobe Nokie a Windows Phone.

Vo vyše 24 krajinách po celom svete sa zvýšil predaj zariadení Nokia. V niektorých krajinách je nárast predaja smartfónov Nokia taký, že prekonal predaje zariadení spoločnosti Apple. Nokia si vďaka tomu drží silnú pozíciu na svetovom trhu so smartfónmi. Podľa správy Forbes, ide o krajiny ako Čile, Kolumbia, Česká republika, Egypt, Ekvádor, Fínsko, Grécko, Maďarsko, India, Taliansko, Keňa, Kuvajt, Malajzia, Mexiko, Nigéria, Pakistan, Peru, Poľsko, Saudská Arábia, Južná Afrika, Thajsko, Ukrajina, Spojené arabské emiráty a Vietnam.

Nokia-Lumia-zariadenia

Kvartálové výsledky z trackera IDC získal Windows Phone v 3. štvrťroku 2013 medziročný nárast až o 156%. Z toho tvorilo 93,2% zariadenia spoločnosti Nokia. Windows Phone obsadil 3. pozíciu medzi mobilnými operačnými systémami. Na prvom mieste je Android, ten je nasledovaný iOS a až na treťom mieste je Windows Phone. V správe sa tiež hovorí, že je to vďaka nízkej cene, ktoré tvorili smartfóny Lumia 520/521 až 42,4% všetkých zásielok.

Zdroj: daily.bhaskar

Zdielať
Predchádzajúci článokSamsung UD590 a ďalšie novinky
Nasledujúci článokSamsung a Google majú patentovú dohodu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno